11.12.2019

Domowe ciepło

Są takie przedmioty codziennego użytku, od których trudno wymagać, by były praktyczne i zachwycały świetnym stylem jednocześnie. Jedną z takich rzeczy są kapcie, w których spędzamy większość czasu, krzątając się po domu. Okazuje się jednak, że ten mit bezpowrotnie burzy marka Vanuba, która tworzy domowe obuwie, w których będziesz miała ochotę chodzić cały czas.

Podbijają serca klientów nie od dziś, bo marka Vanuba posiada długą, rodzinną historię. U podstaw ich sukcesu leżą wielopokoleniowość i wartości firmy państwa Rusnaków z Nowego Targu, którzy od przeszło 25 lat tworzą domowe obuwie na Podhalu. Ich doświadczenie, tradycję i technologię opracowywaną przez lata widać w zasadzie w każdym modelu. Kapcie okazują się być wielofunkcyjne i na każdą pogodę, bo ich wygląd sprawia, że mamy ochotę chodzić w nich nie tylko w domowych pieleszach, ale także wyjść na spacer.

Proces tworzenia kapci rozpoczyna się w rodzinnej garbarni skór. To daje pewność właścicielom marki, że doskonale wiedzą jaką jakość mają materiały, które służą do wyrobu butów. Wykorzystanie naturalnych skór oznacza higroskopijność. To właściwość, która polega na wchłanianiu wilgoci przez materiał, co oznacza, że stopy się nie pocą. Kapcie najlepiej będą służyć, założone na gołe stopy, bez skarpetek. Wtedy mamy pewność, że stopy będą w optymalnej dla siebie temperaturze, a kapcie zapewnią ci komfort.

Naturalna skóra izoluje i chroni przed chłodem i wilgocią, a naturalna wyściółka z owczego runa ma właściwości termoregulacyjne. Bonusem są też podeszwy z kauczuku, bo są miękkie, nie ślizgają się i dobrze trzymają nawet najbardziej śliskiego parkietu. Jak powszechnie wiadomo, jakość kryje się w detalach, które składają się na komfortową całość. I w tym przypadku okazuje się, że rzecz tak pozornie zwyczajna, jak kapcie, może codziennie fundować ci relaks i wygodę, tak potrzebne po dniu pełnym wyzwań. To wszystko dzięki wykorzystaniu tradycyjnych wartości i połączenia ich z modnym, minimalistycznym dizajnem.

W kolekcji marki znajdziesz kapcie dla dzieci i niemowląt. Są wykonane w całości z naturalnej skóry i wypełnione miękką i przyjazną owczą wełną. Podeszwa bambosza jest także wykonana z naturalnej skóry, dzięki temu jest miękka i dobrze sprawdzi się od pierwszych tygodni życia dziecka. Kapcie dodatkowo utrzymują ciepło i nie przegrzewają stóp maluszka.

Tego samego poziomu komfortu może teraz doświadczyć cała rodzina, bo Vanuba tworzy też domowe kapcie dla dorosłych. Praktyczność i komfort, które zapewniają kapcie, będą sprawiać, że wolny czas w domu będzie jeszcze przyjemniejszy. Koniec z epoką rezygnowania ze stylowego dizajnu na rzecz wygody, bo marce udało się świetnie połączyć tradycję z nowoczesnością. To argumenty, które z pewnością przemówią także do każdego pana, który jest fanem minimalizmu tak bardzo, jak wygody. Bo marka posiada także męskie modele kapci o takich samych właściwościach, jak te z kolekcji damskiej i dziecięcej.

Uwielbiamy takie odkrycia na rynku, kiedy produkt z polską metką jest tak zaawansowany technologicznie, a jednocześnie wykorzystuje lokalność i tradycje, że spokojnie może konkurować ze światowymi markami butów, które słyną z wygody i nieprzemakalności. Jedno jest pewne, niech żyje błogi, leniwy czas w domu w stylu Vanuby.

Za udział w sesji dziękujemy Justynie i jej całej rodzinie.

Zdjęcia: Kasia Kaszak