20.11.2020

Dziewczyńskie historie

Jak stworzyć ultradziewczęcą kolekcję bez cienia banału? Rozkładamy na czynniki pierwsze dziecięcą kolekcję „Lost in space” Femi Stories – marki, która udowodniła, że pastele i nadruki w gwiazdki wcale nie muszą kojarzyć się z lookiem księżniczki z bajki…

…chyba że bajki o przygodach dzielnych przyjaciółek, które odkrywają sekrety i uroki życia daleko za miastem. Bo dokładnie w takim klimacie jest utrzymana sesja najnowszej kolekcji Femi Stories od której trudno oderwać wzrok.

Tym razem znana polska marka, która specjalizuje się w kobiecym streetwearze postawiła na projekty dla najmłodszych. Teraz ich charakterystycznymi nadrukami i połączeniami kolorów mogą cieszyć się dziewczynki. Kolekcja ‚Lost in space” została tak zaprojektowana, aby można było stworzyć różnorodne stylizacje i beztrosko bawić się modą od najmłodszych lat. Ta koncepcja jest widoczna na każdym zdjęciu z kampanii oraz lookbooka, gdzie jak na dłoni widać, że z dostępnych modeli można stworzyć niezliczoną ilość idealnie pasujących looków, a co najważniejsze – wygodnych i praktycznych.

Zaskakujące są kolory kolekcji, które na pierwszy rzut oka wydają się przesłodzone i banalne. Jednak w połączeniu ze streetwearowymi fasonami i autorskimi nadrukami tworzą nieoczywistą mieszankę w której „cool” samo ciśnie się na usta. W rezultacie pastelowa mięta, fiolet i róż połączone ze złamaną bielą pojawiają się na bluzach, spodniach dresowych, legginsach, longsleevach i sukienkach. Wśród akcesoriów znajdziemy także must-have’y każdej jesieni i zimy, czyli ciepłe czapki, szaliki, skarpetki oraz nieodłączne elementy każdej przygody: wielokolorowy plecak i piórnik.

„Połączyliśmy nasze autorskie printy z elementami kosmosu i przewodnim motywem jednorożca, który jest magicznym symbolem mądrości, czystości, dobroci i fantazji. Chcemy pamiętać o tym, jak ważne jest wracanie do wspomnień z dzieciństwa i pozwalanie sobie na popełnianie błędów.” – mówi Anita Nawarkiewicz, współzałożyciela i projektantka marki Femi Stories.

Okazuje się, że jesień i zima także lubią pastele z których można wyczarować stylizacje dla ciekawskich i pełnych energii dziewczynek, których „przygoda” to drugie imię. Niech nie zmylą was słodkie róże i fiolety, bo dzięki Femi Stories to nowe cechy charakterystyczne dziewczyńskich klubów odkrywczyń!