22.02.2020

Zabawy na stoku

Karnawał oznacza przede wszystkim dobrą zabawę! Niekoniecznie w sali zabaw lub na domowym przyjęciu. Szczególnie w dziecięcym świecie, gdzie wielki uśmiech i największą radość sprawiają dzieciakom zabawy na stoku. Wykorzystaj ten piękny zimowy czas w roku i postaw na wyjątkowy karnawał w sportowym stylu.

Zima to czas, kiedy najchętniej zaszylibyśmy się w domach pod najcieplejszymi kocami, w towarzystwie ulubionych poduszek, książek oraz pluszaków naszych dzieci. Jednak ten wyjątkowo krótki czas w roku, warto wykorzystać nieco inaczej. Wspaniałe zimowe warunki i biały puch to najlepsza sceneria, by zorganizować karnawałową zabawę inaczej niż zwykle.

Karnawałowa zabawa na stoku to nowy sposób na świętowanie tego wyjątkowego czasu jakim jest karnawał. W stosie zaproszeń na bale w przedszkolu oraz przyjęć domowych u kolegów i koleżanek, warto zorganizować swoją wersję karnawału w bardziej sportowym stylu i wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych!

Zabawa na śniegu to największa radość i frajda dla dzieci podczas każdej zimy. Biały puch to gwarancja, że zabawa będzie udana i pełna niespodzianek. Wśród ulubionych zabaw króluje lepienie bałwana, zjazdy na sankach, czy gonitwy w śniegu sięgającym pasa. Najważniejsze dla dzieci, to by czuły się komfortowo i swobodnie podczas całodziennej zabawy karnawałowej na ośnieżonym stoku. Mamy i tatusiowe również będą zadowoleni, kiedy karnawałowe szaleństwa nie zakończą się przeziębieniem, a pięknymi wspólnymi wspomnieniami.

Oprócz klasycznych zabaw, zapoznaj się z ofertami aktywności na stoku dla dzieci. Z roku na rok, górskie miejscowości, a nawet sztucznie naśnieżone stoki w centrach miast zaskakują różnorodnymi atrakcjami. Dzieci będą zachwycone szkółką narciarską, gdzie będą się uczyć w grupach, gdzie z łatwością poznają nowe koleżanki i kolegów. Dla mniej sportowych dzieciaków, doskonałą zabawą będzie budowanie igloo. Istnieją już gotowe domki igloo, gdzie dzieci mogą spróbować łowienia ryb z przerębla, poznać zwyczaje Eskimosów, posiedzieć w igloo i sprawdzić, czy jest w nim ciepło. Mali artyści będą zachwyceni malowaniem śniegu. To możliwość malowania po śniegu, jak po malarskim płótnie. Bez obaw! Wszystkie farby używane do zabawy są ekologiczne i biodegradowalne.

Jeżeli zamierzasz wraz z rodziną spędzić na stoku cały wieczór, to koniecznie wybierzcie się na kulig. Najlepszy to taki, który odbywa się po zmroku w magicznym otoczeniu natury. Obowiązkowo z pochodniami, dzwoneczkami i wspólnym śpiewaniem. Po przejażdżce pełnej wrażeń, można zwykle ogrzać się przy ognisku i zjeść lokalne przysmaki.

Dzieci będą zachwycone twoją propozycją, by karnawałowa zabawa odbyła się w zupełnie innej scenerii i była pełna frajdy! Nie musisz także obawiać się, że cały dzień na śniegu zaowocuje dziecięcym katarkiem, czy gorączką. Wystarczy, że wybierzesz dla dzieci odzież, która zapewnia naprawdę najlepszą ochronę przez zimnem, wiatrem i deszczem. Obecnie z łatwością znajdziesz kurtki i spodnie, które standardami dorównują profesjonalnej odzieży narciarskiej. Warto przyjrzeć się bliżej modelom Reimy, która jest pionierem w dziecięcych ubrankach na każdą pogodę. Firma z Finlandii słynie z nieprzemakalnych fasonów, które zatrzymują ciepło w najcięższych zimowych warunkach.

Karnawał na stoku wymaga także specjalnego celebrowania. „Kropką nad i” pięknej zabawy będzie toast owocowymi bąbelkami. Piccolo to niezapomniany smak dzieciństwa i towarzysz każdej dobrej zabawy dla najmłodszych. Spraw dzieciom kolejną niespodzianką i zabierz ze sobą ich ulubiony smak napoju Piccolo. To dodatkowa frajda, kiedy wspólnymi siłami będziecie otwierać szklaną butelkę pełną napoju, który cieszy podniebienie małych i dużych. Karnawał na całego! Możecie razem wybrać ulubiony smak – od czerwonej truskawki, przez dorodne kiwi, a kończąc na orzeźwiającej brzoskwini. Dodatkowo teraz Piccolo postawiło na przezroczyste opakowania, dzięki którym już na pierwszy rzut oka widać szalejące bąbelki. Toasty na stoku w ulubionych kubeczkach utrwalą wasze wspomnienia zimowego karnawału, który zapamiętacie na zawsze!

Wpis został zrealizowany z pomocą marki Piccolo oraz Reima.

Zdjęcia: Milena Palkij