07.11.2019

Modowe lekarstwo na niepogodę

“W czasie deszczu dzieci się nudzą…” brzmią słowa kultowej piosenki Kabaretu Starszych Panów. Okazuje się, że nic bardziej mylnego, bo przyszedł czas na spełnienie najskrytszego marzenia wszystkich dzieci – beztroskich zabaw w deszczu! Jak wiemy, dzieci mają wrodzoną skłonność do poszukiwania przygód, co inspiruje twórców marki Reima, która od 1944 roku tworzy nieprzemakalne kurtki i płaszcze testowane przez dzieci, których szalone zabawy w śniegu to drugie imię.

Polska złota jesień, której mamy okazję teraz doświadczać to wydawałoby się najlepsza przestrzeń do dziecięcych zabaw i przygód. Opadające liście z drzew we wszystkich kolorach i orzeźwiające, wilgotne powietrze to świetna okazja i pretekst, by wybrać się na spacer do lasu, na pobliską polanę lub do ogrodu i podziwiać, jak zmienia się przyroda wokół nas po gorącym i upojnym lecie. Dzieci uwielbiają takie przyrodnicze wyprawy, gdzie mogą poznawać i odkrywać, co dobrego i nowego natura przygotowała dla nas po zmianie pory roku.

Zwykle jedyną przeszkodą w leśnych wyprawach i długich spacerach była niska temperatura, chłodny wiatr i deszcz, czyli mniej przyjemne synonimy jesieni. Przecież to gotowy scenariusz na dziecięcy katarek, ból gardła, a nawet podwyższoną temperaturę. Recepta na rodzicielskie obawy jest bardzo prosta. By dzieciaki mogły świetnie się bawić na świeżym powietrzu i poznawać uroki nowej pory roku potrzebne są ubrania do zadań specjalnych. Kurtki, płaszcze, spodnie i kapelusiki, którym nie straszny jest deszcz, zimny wiatr i temperatura sięgająca kilku stopni.

Z odpowiedzią przychodzi marka Reima, która jest pionierem w dziecięcych ubrankach na każdą pogodę. Dosłownie, bo firma pochodząca z Finalndii to specjaliści od nieprzemakalnych fasonów, które zatrzymują ciepło nawet podczas najbardziej ekstremalnych dziecięcych zabaw na fińskim śniegu.

W polskich warunkach pogodowych świetnie sprawdzą się przeciwdeszczowe płaszcze, które oprócz swojej podstawowej funkcji, czyli ochrony przed strugami deszczu, bardzo dobrze izolują ciepłotę ciała. To gwarantuje, że twoja pociecha poczuje wolność i całkowity komfort podczas zabawy np. w zbieranie liści z paczką najlepszych przyjaciół. Oprócz praktycznych funkcji, płaszcze mają także proste i nowoczesne kroje, które gwarantują, że będą modne przed wiele sezonów. Intensywnie żółty odcień w stylu misia Paddingtona i roślinne nadruki przypominające jarzębinę to świetny sposób, by odczarować jesień i zachwycić dizajnem dzieci.

Obok przeciwdeszczowych płaszczy i kurtek, warto postawić na równie nieprzemakalne spodnie. W takim pełnym outficie do zadań specjalnych, twoja pociecha będzie mogła w spokoju i ochronie przed zimnem bawić się i spacerować ile tylko dusza zapragnie. Specjalny materiał, podobnie jak płaszcz, chroni przed wilgocią i zatrzymuje ciepło. Dzięki temu może zniknąć kolejna zmora dziciństwa, czyli ubieranie getrów i rajstop pod spodnie. Model od Reimy w zupełności radzi sobie sam, łącząc te dwie funkcje. “Kropką nad i” jesiennej stylizacji będzie kapelusz, uszyty także z nieprzemakalnej tkaniny.

Jak mówi norweskie przysłowie: “Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania”. Ta maksyma to codzienność Skandynawów, którzy pozwalają spędzać dzieciom mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Leśne przedszkola, obiady na podwórku, zabawy w kałuży, błotne ślizgawki, ogniska na śniegu, to tylko ułamek tego, co oferują skandynawskie placówki dla dzieci. To najlepszy argument, by wreszcie odczarować jesienne zabawy na dworze w Polsce z pomocą skandynawskiego stylu i dizajnu.

Reima to jedna z największych na świecie marek w branży odzieży outdoorowej dla dzieci. Już od 75 lat marka realizuje swoją misję, która polega na zachęcaniu dzieci do odkrywania radości z ruchu i  zabaw na dworze w każdych warunkach pogodowych. Idea marki pochodzącej z Finlandii to projektowanie wysokojakościowej i całorocznej odzieży, która ubiera „od stóp do głów” i spełnia wszystkie oczekiwania aktywnych dzieci w wieku do 12 lat. Jedną z kluczowych wartości Reimy jest wykorzystywanie materiałów z recyklingu, które wykorzystują w każdej kolekcji. W efekcie ubrania są funkcjonalne, bezpieczne, trwałe, innowacyjne i bezpieczne dla środowiska.

Marka opanowała do perfekcji sztukę projektowania, by twojemu dziecku było ciepło i miło nawet w najbardziej chłodne i deszczowe dni. Gotowa na leśne przygody z dziećmi?

Zdjęcia: Kasia Kaszak

Za gościnę we wspaniałym, jesiennym ogrodzie dziękujemy Cicha 23, a nasze dzielne zuchy to Lenka, Ninka oraz Karol.