24.09.2020

Odkrycia redakcji: milk & love

Rynek odzieżowy jest wypełniony po brzegi markami dla dzieci i mam, które kuszą oryginalnymi wzorami, modnymi kolorami i obietnicami szycia w lokalnych szwalniach. Jak rozpoznać te, które naprawdę zapewniają nam najwyższą jakość, ponadczasowy dizajn i mają wysokie standardy polskiej produkcji? Należy je sprawdzać! Dlatego wyruszyłyśmy tropem nowych i dobrze znanych polskich marek. Naszym pierwszym odkryciem jest milk&love, której wartości i działalność aktywistyczna robią wrażenie.

To, co naprawdę ważne w ubraniach dla mam, to bardzo dobra jakość i funkcjonalność, by sprostać wyzwaniom każdego szalonego dnia. Począwszy od zawiezienia dzieci do szkoły, zrobienia zakupów w strugach jesiennego deszczu, zawodowego spotkania w modnej restauracji i zajęcia się najmłodszymi dzieciakami w domu, a często to wszystko z ciążowym brzuszkiem w bonusie. Sprostać temu wszystkiemu mogą tylko ubrania do zadań specjalnych. Szczególnie, kiedy jesteś teraz w ciąży lub karmisz piersią i już wiesz, że łatwość w przystawieniu maluszka do piersi są na wagę złota. Te wszystkie wyzwania i troski zna dobrze Karolina Kurzela, mama dwójki dzieci i założycielka milk&love, którą do działania zainspirowały własne potrzeby i ilość wyzwań, którym musiała sprostać. Pomysł na stworzenie ciążowych ubrań, które służą także do karmienia, zrodził się podczas jej urlopu macierzyńskiego. Pierwsze prototypy sukienek testowała na własnym ciążowym brzuszku, a później karmiąc piersią swojego młodszego synka.

Wielozadaniowa jak… mama!

Wyróżniki jakości są proste: ubranie musi być dobrze skrojone, czyli doskonale układać się na sylwetce, tuszując przy tym niedoskonałości i podkreślając atuty. Dodatkowo ubranie musi być wygodne niczym druga skóra i pracować z ciałem, nie krępować jego ruchów, tylko je otulać. Jakość to też tkanina z której uszyte jest ubranie. Im wyższa jakość, tym większa pewność, że materiał nie będzie się bąblować, rozciągać, blaknąć, a świetnie trzymać swój kształt i kolor.

Te zasady jakości wyznaje milk&love i kupując ciążową sukienkę ich projektu, możesz nosić ją wiele lat, jak to możliwe? Większość ubrań ciążowych tej marki, została tak zaprojektowana, żeby później ułatwić karmienie piersią i dopasować się do sylwetki po urodzeniu maluszka. Sekretem tego patentu jest brak naddatku materiału w okolicy brzucha, co sprawia, że po porodzie sukienka nie zniekształci twojej sylwetki. Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem, tym razem ułatwiającym karmienie są wytrzymałe, kryte zamki lub tzn. „pętelka”. Dzięki nim możesz regulować wielkość otwarcia i nie stresować się karmieniem w publicznym miejscu.

Kolejnym wyróżnikiem marki są tkaniny. To oddychające dzianiny, które przeszły rygorystyczne testy Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że ubrania do karmienia są bezpieczne dla mamy i dziecka. Warto wspomnieć, że większość jest produkowana w Polsce. Ich jakość sprawia, że będą ci towarzyszyć przy zmianie figury podczas tych dziewięciu miesięcy, a później podczas karmienia piersią, kiedy biust wciąż zmienia swój rozmiar, podobnie jak całe ciało. Fasony są ponadczasowe, dzięki czemu masz pewność, że łatwo połączysz je ze swoimi ulubionymi dodatkami i stworzysz wiele stylizacji na różne okazje: od wypadu na miasto, zebranie z szefem, po elegancką rodzinną uroczystość w gronie najbliższych.

Ubrania z misją

Temat karmienia piersią budzi wiele emocji wśród mam, ale niewątpliwie jest czasem budowania niezwykłej więzi mamy z dzieckiem, w atmosferze spokoju i czystej miłości. U niektórych matek karmienie przychodzi z łatwością i trwa wiele miesięcy, a część z nich korzysta z tego czasu przez chwilę. Nie ważne jak długo karmisz swoje dziecko naturalnie, ważne jest abyś miała najświeższą wiedzę medyczną na ten temat. Na dostęp do takich informacji mocno stawia milk&love.

Marka promuje korzyści płynące z karmienia piersią i tym, chroni cię przed wprowadzeniem w błąd przez reklamy, „życzliwe” i „dobre” rady babć i cioć, a czasem przez sam personel medyczny. Marka ma na swoim koncie akcję edukacyjną pt. „Karmienie piersią to inwestycja w zdrowie mamy i dziecka” zorganizowaną z Fundacją Promocji Karmienia Piersią, a także własną inicjatywę o nazwie „Mleczna Rewolucja”. Polega na promowaniu i wspieraniu mam karmiących w miejscach publicznych, a sojusznictwo można okazać przez specjalną przypinkę akcji, którą otrzymasz bezpłatnie podczas zakupów. Wybierając wielozadaniową sukienkę możesz mieć pewność, że zapewnisz sobie nie tylko przyjemność i wesprzesz polską, rodzinną firmę, ale także szerzysz świadomość na temat karmienia piersią. Tak powinny wyglądać każde zakupy w XXI wieku.

zdjęcia: Karolina Synowiec