06.02.2019

Paryskie targi Playtime

Pamięcią wracamy do paryskich targów Playtime, które miałyśmy okazję odwiedzić w styczniu. To inicjatywa, która zmienia Paryż w mekkę dziecięcych marek i skupia największych twórców tej branży. To nie tylko doskonała okazja, by poznać światowe trendy i nowe kolekcje, ale solidna dawka inspiracji na cały rok. Poznaj 5 powodów, dzięki którym będziesz chciała odwiedzić ich kolejną edycję.

1. Made in Poland

Targi Playtime powstały dzięki polskiemu rodzeństwu. Sebastian de Hutten i Maria Czapska to pomysłodawcy targów, którzy organizują je nieprzerwanie od 2007 roku. Historia Playtime rozpoczęła się w Paryżu. W ciągu dwunastu lat targi osiągnęły światową rangę i co roku skupiają ponad pięćset marek ze swoimi kolekcjami na nadchodzący sezon. To także świetna okazja do tego, żeby przyjrzeć się tempu rozwoju branży dziecięcej. Na imprezie spotykają się nie tylko właściciele marek, ale także kupcy, projektanci, dziennikarze, styliści sesji, blogerzy, analitycy trendów oraz wielbiciele mody i designu wnętrz z całego świata.

2. Dobry start

Playtime Paris to nie tylko miejsce dla „największych” dziecięcej branży modowej. Co roku poznajemy dziesiątki nowych konceptów, które z dużym impetem wchodzą na rynek. Czy istnieje lepsze miejsce na debiut? Renoma targów sprawia, że każda nowa marka jest „na świeczniku”, a kolekcja oglądana jest przez setki tysięcy gości i topowych specjalistów. Wszystkich debiutantów znajdziesz w sekcji „New Now”. Możesz mieć pewność, że w kolejnych sezonach te marki będą znane wszystkim.

3. Blisko natury

Moda jest drugą na liście branżą (zaraz na przemysłem spalinowym), odpowiedzialną za zanieczyszczenie środowiska i zły wpływ na ekosystem. Playtime Paris nie pozostawił globalnego problemu bez odpowiedzi i promuje ekologiczne firmy. Fair trade, zero waste, ekologiczna produkcja i organiczna bawełna z certyfikowanych upraw z której są szyte kolekcje, to filozofie, które przyświecają większości marek dziecięcych obecnych na Playtime. Dbałość o Matkę Naturę i bezpieczeństwo delikatnej skóry dzieci są już w D.N.A. targów.

4. Idealny duet

Stali bywalcy mogą obserwować, jak z roku na rok rozwijają się marki prezentowane na Playtime. Nowe kolekcje, wyszukane i ekologiczne materiały, inspirujące stylizacje i piękne sesje zdjęciowe to jedna strona medalu. Ostatnia edycja targów, udowodniła, że poza wzrostem sprzedaży i dużym zainteresowaniem, właściciele marek rozwijają się i poszerzają swoje kolekcje o… ubrania dla dorosłych! Tylko zerknij na propozycje Bobo Choses, Arsene Et Les Pipelletes, Kin Studio i Buho. Powiedzenie „jaka matka, taka córka” już dawno nie było tak trafione.

5. Najlepsze…

…na koniec. Wiadomość – niespodzianka, która najbardziej nas cieszy, to fakt, że nasze odwiedziny Playtime Paris nie służyły tylko zrelacjonowaniu wam tego wydarzenia i zebraniu mnóstwa inspiracji dla was na nadchodzący sezon. Prawdopodobnie będziemy miały wielką przyjemność współpracować z niektórymi markami, które poznałyśmy podczas targów. Bądźcie z nami, sezon wyczekiwanych premier w sklepie Baby by Ann nadchodzi wielkimi krokami!

Zdjęcia: Maria Warzybok