16.04.2021

#ReservedForMum – kolekcja stworzona z czułością

W trakcie ciąży nie musimy rezygnować ze swojego stylu, nie musimy go diametralnie zmieniać na rzecz ubrań, które nam nie do końca się podobają tylko dlatego, że wpisują się w jakiś kanon. Marka Reserved postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom kobiet i stworzyła linię dedykowaną kobietom w ciąży – #ReservedForMum. Kolekcję zaprojektowały Zuzanna Feliga oraz Joanna Pieczyńska.

Prosty, domowy, niezobowiązujący styl – taka idea przyświecała projektantkom marki Reserved, gdy myślały o tej kapsułowej kolekcji dla przyszłych mam. I udało się ją zrealizować z nawiązką. Kolekcja utrzymana jest w duchu #EcoAware nie tylko ze względu na miękkie, bardziej przyjazne naturze materiały, ale także dlatego, że inspiracją do niej było zacisze przydomowego ogrodu. To, co jeszcze zasługuje tutaj na uwagę, to wielofunkcyjność kolekcji, która spokojnie posłuży kobietom również po ciąży. O tym opowiadają projektantki Reserved: Joanna i Zuzanna. Jednocześnie uchylają rąbka tajemnicy dotyczącej kontynuacji kolekcji #ReservedForMum

Dziewczyny, czym głównie kierowałyście się, tworząc tę kolekcję?

Jest to nasza trzecia odsłona kolekcji #ReservedForMum. Kierujemy się zazwyczaj dwoma czynnikami. Pierwszy to obserwacja tego, czego pragną nasze klientki. Wnioski o tym wyciągamy z naszych poprzednich kolekcji. Pierwsza była kompletnie eksperymentalna dla Reserved, druga była zimową kolekcją, i teraz mamy trzecią. Obserwujemy na ich podstawie, które modele cieszą się największą popularnością, czego klientkom brakuje. Drugi aspekt jest taki, że chcemy, aby nasze kolekcje były trendowe, łatwe do założenia, komfortowe i przyjemne dla oka. Dlatego też, tworząc najnowszą odsłonę, zrobiłyśmy rozległy research wśród naszych znajomych oraz rodziny, co oni widzieliby w takiej kolekcji. Źródłem informacji jest dla nas także Instagram. Stamtąd również dowiadujemy się, jak dziewczyny chcą i lubią teraz wyglądać, co zakładają i jakie są tendencje. Robiąc kolekcję zauważyłyśmy, że ciąża jest pokazywana teraz w bardzo domowym, spokojnym stylu, że kobiety cieszą się tym stanem. Stąd nasza inspiracja ogrodem i kwiatami. Czymś bardzo bliskim naturze, a jednocześnie cieszącym zmysły. Bardzo nam się to spodobało. Operujemy tu świeżą, spokojną kolorystyką – czujemy taki klimat.

Czyli kolekcja zaprojektowana z dużą dawką czułości i empatii do obecnych i przyszłych mam.

Jak najbardziej. Chodzi też o pozytywne emocje, dobre wibracje. Wiadomo, że ciąża to taki okres w życiu kobiety, który każda przechodzi inaczej, ale meritum jest takie, aby czerpać z tego jak najwięcej radości. Bardzo nam się podoba to, że od wielu kobiet bije optymizm, taka wręcz duma z ciążowego brzuszka. Dodatkowo w dzisiejszych czasach jest w ludziach zauważalna silna potrzeba przeżywania szczęśliwych chwil. Chciałyśmy to przelać na naszą kolekcję. Tym, co jest bardzo widoczne, mimo że to nadal kolekcja stworzona przede wszystkim z myślą o wygodzie, jest przekaz, że w ciąży, chociaż nasza sylwetka się zmienia, nie musimy rezygnować ze swojego stylu i wymieniać całej garderoby. Nie musimy się chować pod obszernymi ubraniami.

Taki był nasz zamysł. Zachodząc w ciążę nie trzeba od razu wymieniać całej szafy ubrań czy pożyczać koszulek od swojego partnera. Nadal można nosić wygodne ubrania, które dopasowują się do zmieniającej się sylwetki i rosnącego brzuszka, a jednocześnie są ultrakobiece. Staraliśmy się tak dobrać materiały i dzianiny, aby były maksymalnie komfortowe i miłe w kontakcie z ciałem. Nie chodzi o to, aby wyjść nagle z siebie i na czas ciąży stać się kimś innym. Jest to oczywiście okres wielu zmian, w tym fizycznych, ale nie musi to być moment, w którym rezygnujemy z tego, co lubimy. Jednym z najchętniej kupowanych elementów naszych kolekcji są dżinsy, które mogą się wydawać czymś, co na czas ciąży należy odłożyć na dno szafy. A my stworzyliśmy takie spodnie, które są wygodne i idealnie dopasowane do zmieniających się ciał przyszłych mam. W kolekcji są także
T-shirty, body, bluzki oraz sukienki, a nawet przeciwdeszczowa kurtka i ogrodniczki.

Kolekcja jest kapsułowa. Znajdują się w niej w zasadzie wszystkie podstawowe elementy garderoby, które z łatwością można ze sobą łączyć i miksować w zależności od potrzeb.

Od początku miałyśmy konkretną koncepcję. Zamknęłyśmy się w określonej palecie kolorystycznej, dzięki czemu zachowałyśmy spójność kolekcji. Poszczególne elementy można ze sobą łączyć, ale i nosić osobno, razem ze swoimi ulubionymi rzeczami. W #ReservedForMum mamy również motyw kwiatowy, bardzo wiosenny i uroczy, ale nadal spójny z pozostałymi, prostszymi modelami. Założenie tej kolekcji było też takie, żeby stanowiła ona kompletną szafę. Wprowadziliśmy nawet sportowe legginsy i top do ćwiczeń czy jogi. Na czas ciąży, o ile jest ona zdrowa, wcale nie musimy rezygnować z aktywnego trybu życia (oczywiście podjęcie takich kroków zawsze należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę). Dzięki takim elementom garderoby jak legginsy czy sportowe staniki otwieramy się na te z naszych klientek, które na przykład chciałyby swobodnie praktykować jogę. Zależało nam na tym, żeby ubrania idealnie dopasowały się do zmieniającego się ciała. Nic w naszej kolekcji nie jest przypadkowe, wszystkie elementy tworzą całość, jednocześnie odpowiadając na różne potrzeby naszych klientek, i to jest duży plus.

Czy już myślicie o kolejnej kolekcji? O jesieni i zimie 2021?

Tak. Nie możemy tutaj za wiele zdradzić, żeby była to także niespodzianka dla naszych klientek. (uśmiech) Ale jak najbardziej pracujemy już nad nową kolekcją. O ile w obecnej odsłonie inspirowała nas natura i ogród, tak w kolekcji jesienno-zimowej motywem przewodnim jest aktywne życie miejskie. Chcemy kontynuować także część bazowych modeli, żeby zawsze były dostępne dla naszych klientek, bez względu na porę roku. Bacznie obserwujemy sprzedaż naszych kolekcji i na tym etapie już wiemy, po które z modeli klientki sięgają chętniej. Przede wszystkim stawiamy na komfort i prostotę, ale staramy się proponować również nieco bardziej trendowe, odważniejsze modele. Bardzo zależy nam także na ekologicznym wymiarze kolekcji. Szukamy takich tkanin i rozwiązań, aby sukcesywnie zwiększać w naszych kolekcjach udział ubrań bardziej przyjaznych środowisku. Teraz kolekcja #ReservedForMum w większości została uszyta z materiałów #EcoAware, a z każdym kolejnym sezonem chcemy ten wynik polepszać. Bardzo zależy nam na tym, aby nasze produkty były przyjazne planecie, ten temat jest dla nas bardzo ważny i priorytetowy. Coraz więcej młodych mam zwraca uwagę na to, co kupuje dla siebie i swoich dzieci. Wiemy też, że ciało reaguje lepiej na naturalne tkaniny, które umożliwiają skórze swobodne oddychanie – według nas w czasie ciąży jest to niezbędne.

Kolekcja #ReservedForMum jest dostępna online na https://www.reserved.com/pl/pl/