23.12.2019

Świąteczne zabawy

Ten piękny świąteczny czas, to nie tylko stół uginający się od pyszności, prezenty pod choinką i „Kevin sam w domu” w tle. To przede wszystkim wspólnie spędzony czas w domowych pieleszach wśród naszych bliskich, a także rodziny, z którą spotykamy się zdecydowanie zbyt rzadko. Dlatego święta to najlepsza okazja, by oderwać pociechy od ekranu telewizora, tabletów i smartfonów i pokazać im, jak świetnie można bawić się z kuzynostwem i rodzeństwem bez wspomagania technologią.

Święta Bożego Narodzenia, to jeden z najlepszych okresów w ciągu roku, by sięgnąć do tradycji. Nie tylko tych kulinarnych, ale także form spędzania wolnego czasu. Twoje dzieci codziennie zmagają się z tysiącami bodźców, które mają za zadanie stymulować je do nauki i zabawy. Na co dzień trudno jest się zatrzymać i pokazać im, coraz to bardziej zapomniane formy relaksu i zabawy. Niech ten świąteczny czas będzie furtką do zaszczepienia w dzieciach jeszcze większej ciekawości świata, kreatywności i umiejętności tworzenia scenariuszy zabaw od zera!

Dom to najlepszy plac zabaw, jaki można sobie wymarzyć. Jest ciepły, bezpieczny, a każdy pokój to inna kraina, w której można stworzyć scenerię do zabawy. Najwięcej magii czai się w kuchni, więc duży drewniany stół to najlepsza scena dla małych artystów. Niech dzieci przypomną sobie fragmenty szkolnych przedstawień w których brały udział lub wierszyki, nauczone w przedszkolu. Niech wcielają się w role swoich ulubionych superbohaterów z bajek i prowadzą improwizowane dialogi. Wszystko co im przyjdzie głowy będzie wielką frajdą nie tylko dla nich, ale także dla publiczności: cioć, babć, dziadków i młodszego rodzeństwa. To także świetna forma zabawy dla małych piosenkarek i piosenkarzy, którzy chętnie zaśpiewają świąteczne kolędy i ulubione piosenki z przedszkola.

Często zapominamy, jaką moc mają bajki i książki dla dzieci. Brzmi banalnie? Dzieciaki uwielbiają opowiadać sobie historie i pokazywać ilustracje z ukochanych książek. Zapewnij im małą biblioteczkę, a możesz być pewna, że będą zaaferowane czytaniem sobie nawzajem i wymyślaniem alternatywnych zakończeń historii bez końca. Będę wymieniać się książkami, rozmawiać o ulubionych, a tym samym zacieśniać więzi i rozwijać swoją małą-wielką dziecięcą wyobraźnię.

Pluszaki to nieodłączna część dzieciństwa i najlepszy kompan podczas zasypiania. Przed świętami możesz kupić pluszaki w nowej wersji, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Są ulubioną przytulanką, poduszką do siedzenia i leżenia, śpiworkiem, a także świetnym rekwizytem zabaw. Pluszowa głowa renifera to gotowy patent na to, by twoja pociecha znów wykazała się umiejętnościami aktorskimi i wcieliła się w świąteczną rolę renifera lub Św. Mikołaja.

Na co dzień często zapominamy, że waśnie najprostsze rzeczy i detale, potrafią sprawiać największą radość. To w nich zaklęta jest magia pięknych wspomnień i najlepszych chwil wśród najbliższych. Święta to gotowy scenariusz na to, by przypomnieć dzieciom, że dobra zabawa czeka na ich za każdym rogiem i w każdym pokoju domu. Beztroskie świąteczne zabawy, wymagają także pełnej swobody i wygodnych ubrań, które pozwolą całkowicie oddać się zabawie. Sukienki, białe koszule i marynarki mogą zaczekać na rzecz ulubionych bawełnianych spodenek i koszulek, które tak bardzo kojarzą się z domem. O świąteczną atmosferę i styl dzieci zadbają wyjątkowe detale, jak świąteczne skarpetki.

To świetny pomysł na to, by casualowy domowy strój zmienić na zaczarowany strój prosto z bajki. Doskonałe jakościowo skarpetki o świątecznych wzorach znajdziesz w sklepie Steven. Dzieci będą zachwycone nadrukami skarpetek ze Św. Mikołajem, choinkami, reniferem i śnieżynkami. To tandem bez których nie obejdą się żadne święta. Skarpetki Steven zapewnią dzieciom ciepło i wygodę podczas szalonych zabaw, a przędza, z której są wykonane jest bezpieczna dla ich delikatnej skóry (nawet kiedy spędzą w nich przez wiele godzin). Świąteczne skarpetki to także niewielki detal, ale o wielkiej mocy, który wprowadzi w magiczną atmosferę nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Wesołych (zabawowych) Świąt!

Publikacja powstała przy współpracy z marką Steven, małe łobuziaki to Cela i Michał.

Zdjęcia: Kasia Kaszak