08.01.2020

Zimowe pyjamas party

Zima to czas, który zmusza nas do spędzania większej ilości czasu w domowych pieleszach. Deszcz i przejmujący, mroźny wiatr, skutecznie ochłodzą zapał nawet największych amatorów zabaw na świeżym powietrzu. To dla nas rodziców doskonała okazja, by zorganizować dzieciom zabawy w starym dobrym stylu i konsekwentnie oduczać ich sięgania po tablety i smartfony, gdy na oknem szaleje zawierucha. Pomysł na styczeń? Domowe ‘pyjamas party” w gronie przyjaciół!

Czas spędzony w gronie rodzeństwa i przedszkolnych przyjaciół, to najlepszy sposób na stymulowanie kreatywności dzieci i uczenia ich życia w grupie. Dziecięca wyobraźnie nie zna granic, więc warto pielęgnować ją u najmłodszych i coraz częściej chować elektroniczne urządzenia na dno szuflady. Najlepszym pomysłem, by zainspirować dzieci do tradycyjnych zabaw jest stworzenie im pola do popisu. Wystarczy, że pozornie zwyczajne spotkanie z kolegami nazwiesz „Pyjamas party’ i przygotujesz kilka atrakcji. Będziesz zaskoczona efektami i zachwytem dzieciaków.

1. Śpiworki

Śpiworki przypominające ukochane maskotki to gadżet, który będzie sprawiał radość przez wiele lat. Wybierz model o kilkanaście-kilkadziesiąt centymetrów dłuższy, niż wymaga twoja pociecha, a śpiworek zostanie z wami na lata. Oprócz jego podstawowej funkcji, czyli tworzenia przytulnego miejsca do spania podczas wyjazdów i wakacji, będzie świetnym przedmiotem zabaw. Podczas ‘pyjamas party’ śpiworki będą doskonałym miejscem do leżakowania po posiłku i dziecięcych pogaduszek o aktualnych sprawach: ulubionych misiach, książeczkach, przedszkolu i nowych skarpetkach. Dzieciaki nie będą miały ochoty wychodzić z miękkich, oversizowych śpiworów, które łudząco przypominają wielkie pluszowe maskotki!

2. Namiot indiański

Tipi, czyli indiański namiot to coraz to bardziej popularny element dekoracyjny w pokojach dziecięcych. Oprócz walorów estetycznych i zafundowania wnętrzu klimatu boho, tipi mają jeszcze jedną dużą wartość. Dzieci uwielbiają je wykorzystywać do swoich zabaw i przekazywania sobie sekretów. W tipi jest na tyle dużo miejsca, by wyłożyć jego wnętrze ulubionymi kocykami, pledami i poduszkami. To sprawi, że dzieciaki będą lgnąć do tipi i spędzać w nim czas. Warto też wyposażyć namiot w ulubione zabawki i książeczki, by połączyć przyjemne z pożytecznym: zabawę i ultrawygodne miejsce do popołudniowej drzemki.

 3. Książeczki, instrumenty, blok i kredki

 Warto wykorzystać „pyjamas party” do wprowadzenia na nowo klasycznych zabaw, które zwykle z czasem zostają zastąpione nowymi zabawkami. To najlepszy czas, by zebrać w jednym miejscu cały stos książeczek dla dzieci, małych instrumentów muzycznych, jak organki, gitara, czy mikrofon oraz niezawodny duet: bloki rysunkowe i cały zastęp kredek i pisaków. Możesz być zaskoczona, jak dzieciaki wykorzystają rzeczy, które im przygotujesz do zabawy i jak bardzo pobudzisz ich wyobraźnię i kreatywność. Bądź gotowa na domowy koncert nowego osiedlowego zespołu, wystawę prac małych artystów lub powstanie klubu książki. Warto wprowadzić cykliczne „pyjamas party”, gdzie dzieci będą miały możliwość „wyżyć się” artystycznie i umacniać bliskie relacje z koleżankami i kolegami.

 4. Piżamowy look

Nieodłącznym elementem „pyjamas party” jest strój, który jest tak samo luźny i niezobowiązujący, jak klimat spotkania. Idealnym lookiem będzie oczywiście ulubiona piżama, która jest nie tylko ultrawygodna, ale także nasza pociecha uwielbia spędzać w niej czas. Najlepszy model to taki, który jest bezpieczny i przyjazny dla dziecięcej skóry. Kluczowa jest więc tkanina – musi być antyalergiczna, miękka i delikatna, a przy tym oczywiście trwała oraz z organicznej bawełny. Jeżeli szukasz nowej ulubionej piżamki dla swojej pociechy, to warto postawić na modele marki Hello Morning. Wszystkie ubranka i piżamy dziecięce tej marki są szyte wyłącznie z ekologicznej, certyfikowanej bawełny organicznej, uprawianej na czystych biologicznie plantacjach, bez użycia pestycydów. Dzięki temu ich  bawełna zapewni dziecku obłędnie miękki odbiór w dotyku, a tobie trwałość na długie miesiące. To też prosty sposób na to, by twoja pociecha zapomniała o drapaniu, swędzeniu i alergiach skóry. Ubrania i piżamy z Hello Morning, dają dzieciakom bezpieczeństwo, świetny nowoczesny dizajn (bez niepotrzebnych pstrokatych nadruków), maksimum wygody i przy okazji troskę o środowisko. Takie rozwiązania lubimy najbardziej!

Kropką nad „i” piżamowej stylizacji mogą być skarpetki, które dla odmiany uwielbiają wzory i szalone nadruki. Które warto wybrać? Oprócz pięknego dizajnu, najważniejsza jest tkanina. Musi być delikatna i komfortowa dla najmniejszych i najbardziej wymagających konsumentów, czyli dzieci. Kieruj się składem materiału i jego pochodzeniem. Warto wybrać te z najdelikatniejszej, certyfikowanej bawełny lub te z przędzy bambusowej. Skarpetki powinny być mięciutkie i miłe w dotyku, a jednocześnie kolorowe i radosne, powodujące uśmiech i inspirujące do zabawy. Takie modele znajdziesz w polskiej marce Steven, która już od ponad 20 lat specjalizuje się w szyciu skarpetek dla całej rodziny. W ich kolekcji znajdziesz całą gamę szalonych modeli, które natychmiastowo powodują radość i uśmiech najmłodszych, a tym samym wspomagają ich rozwój, wyobraźnię i kreatywność. To prosty i efektowny sposób na to, by doskonała zabawa w gronie małych przyjaciół, sprawiała jeszcze więcej radości (w najwygodniejszym wydaniu). Te proste elementy to przepis za wspólne popołudnie, które dzieci będą dłuuugo wspominać. Udanego  „pyjamas party”!

Materiał powstał przy wsparciu marek Steven oraz Hello Morning.

Zdjęcia: Kasia Kaszak