21.09.2018

5 najfajniejszych kawiarni w Warszawie przyjaznych dzieciom

Dla mamy najwspanialszy czas w ciągu dnia, to ten spędzony z dzieckiem. Ale każda mama ma ochotę czasem wyjść i napić się pysznej kawy, podczas gdy dziecko może bawić się z równieśnikami. Kiedyś jedyną opcją był plac zabaw. Teraz wybór jest ogromny. Możemy wybrać się z maluszkiem do Teatru Małego Widza, do kina, do Muzeum, do restauracji i do kawiarni właśnie, szczególnie Warszawa ma ogromnie dużo do zaoferowania. Spotkać się z przyjaciółkami i nawiązać nowe znajomości

Dzisiaj będzie o najfajniejszych kawiarniach w Warszawie przyjaznych dzieciom. Sprawdziłam 12 miejsc w całej Warszawie i wybrałam swoją piątkę. Kierowałam się wystrojem, menu, atmosferą, czystością zabawek i ogólnym wrażeniem miejsca. Celowo w rankingu nie ma restauracji, bo to temat na osobny post. Starałam się wybrać miejsca zlokalizowane w centralnych dzielnicach Warszawy, aby wygodny dojazd miały mamy z Warszawy, ale też te, które wpadły z maluchami na weekend do Stolicy. W miejscach opisanych poniżej możecie spotkać się z przyjaciółkami, albo wybrać całymi rodzinami. Mam nadzieję, że miejsc z pięknymi salami zabaw będzie przybywać w Warszawie, bo wciąż ciężko znaleźć takie adresy.

Kolonia Klubokawiarnia (Ładysława z Gielniowa 9/11, FILTRY)

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Ukryte pośród willi na Filtrach, z ogrodem, z luźną atmosfera, z pięknym wystrojem. Dzieciaki mogą szaleć na trampolinie lub bawić się zabawkami w piasku. Nie ma typowo dziecięcego menu, ale wybór jest spory i spokojnie wybierzecie coś dla swojego dziecka. Można poprosić o drobne zmiany przy zamówieniu. Obsługa jest bardzo miła. Najbardziej w Kolonii podoba mi się podział przestrzeni na strefy. Przed wejściem siedzą mieszkańcy Filtrów z laptopami i pracują, w środku jest kilka stolików i spokojna atmosfera, a od strony ogrodu szaleją maluchy, a przy stolikach odpoczywają mamy. Uwielbiam.

NABO (Zakręt 8, SADYBA)

Najsłynniejsze miejsce dla dzieci w Warszawie, musiało znaleźć się na liście. Nabo to restauracja z kuchnią skandynawską, ale otwarta jest od rana, serwuje pyszną kawę i pełni rolę lokalnego, sąsiedzkiego miejsca spotkań dlatego zaliczyłam go do zestawienia kawiarnii. W Nabo dzieci znajdą prześliczną, przeszkloną salę zabaw. A rodzice stoliki z widokiem na miejsce zabaw dzieci. Wszyscy są zadowoleni. Dodatkowo w ogrodzie czeka mini plac zabaw dla maluchów. W Nabo nie ma typowego menu dziecięcego, ale obsługa chętnie doradzi w wyborze, a kuchnia przygotuję dania wedle gustu Waszych dzieci. Dania łagodne są specjalnie oznaczone w menu i są sugestią kuchni co do dań odpowiednich dla maluszków.

Kółko i Krzyżyk (Rydygiera 17, ŻOLIBORZ)

Bardzo przyjemna kawiarnia na Żoliborzu z mnóstwem nowych zabawek, ogrodem oraz salą, gdzie odbywają się zajęcia dodatkowe dla dzieci. Mamy mogą napić się kawy, a dzieci zjeść gofra lub tosta. Na miejscu jest również sklep z kreatywnymi zabawkami. W Kółko i Kryżyk można zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci. To miejsce jest naprawdę super i dzieci je kochają.

Grunt i woda (Bulwar Flotylli Wiślanej, POWIŚLE)

Nasze ulubione miejsce latem. Nad samą Wisłą, przy ścieżce rowerowej ukryte jest wspaniałe miejsce „Grunt i woda”. Z ogromnym placem zabaw dla dzieci, z własnym ogródkiem, z hamakami, z pysznym jedzeniem i dużym wyborem napojów. Rodzice mogą odpoczywać na leżakach podczas gdy dzieci bawią sie na placu zabaw. Świetny wybór na większe spotkanie ze znajomymi, bo w „Grunt i Woda” jest mnóstwo miejsca.

Pompon Cafe (Młynarska 13, WOLA)

Słynna kawiarnia na Woli robi na żywo ogromne wrażenie. Sala zabaw jest duża, pomysłowa i bardzo zadbana. Kawiarnia jest przestronna i zachęcająca a menu różnorodne. Wspaniałe miejsce dla mam i dzieci. W Pomponie jest kilka sal zabaw więc dzieci w różnym wieku znajdą coś dla siebie. Na nas wrażenie zrobiło szerokie menu dziecięce oraz dostępność słoiczków dla maluszków. To jedno z fajniejszych miejsc w Warszawie.

 

Zdjęcia: Travelicious