26.06.2020

Twoje wielkie polskie wakacje

Koronawirus zrewidował nie tylko naszą codzienną rzeczywistość, ale także wakacyjne plany. Granice państw UE zostały otwarte, ale my namawiamy, by tego lata rozkoszować się na nowo polską wsią: niczym niezmąconym spokojem, okolicznymi jeziorami, lasami, serem z gospodarstwa obok i wieczornym ogniskiem. Poznaj najlepsze oazy spokoju w Polsce, gdzie są jeszcze ostatnie wolne miejsca dla ciebie i całej twojej rodziny.

  1. Biały Domek Zawady 4 – Mazowsze

Za górami, za lasami… a tak naprawdę jedyne 25 km od Warszawy! Znajdziecie urokliwy, wiejski biały domek, który jest prawdziwą ostoją spokoju, nawet jeśli tylko na weekend. W Zawadach poczujecie klimat beztroskich wiejskich wakacji, gdzie za oknem widać bezmiar pól, w ogródku rosną pomidory, a jabłonie rodzą najsmaczniejsze jabłka. Wynajmując domek, macie także do dyspozycji spory taras z hamakiem, palenisko, grilla, przydomową szklarnię, gdzie rosną pyszne warzywa, a nawet stodołę do organizowania szalonych zabaw z dzieciakami, gdy pogoda nie dopisuje (po uzgodnieniu z właścicielem). Na kaflowej kuchni przygotujecie zdrowe domowe posiłki z warzyw ze szklarni, jajek od kur z waszego kurnika i produktów z gospodarstwa ekologicznego tuż obok. Nieopodal jest rozlewisko rzeki Bug, a nieco dalej, bo w odległości 7 km jest Zalew Zegrzyński. Wsi wesoła, wsi spokojna!

2. Jasna Dolina – Mazowsze

Wiejskie wakacje w stylu de luxe przeżyjecie w Jasnej Dolinie. Szlachecki dwór przypomina ten z ekranizacji Pana Tadeusza, a wystrój wnętrz zapiera dech w piersiach. Podobnie jak park, oczko wodne i staw japoński na terenie siedliska. Dzieci (duże i małe) będą zachwycone spędzając czas leżąc w hamaku, na spacerach i zabawach w chowanego w zakamarkach parku, czytając książki pod chmurką, malując, grillując ulubione przysmaki i spędzając wieczory przy kominku. Rodzice nie muszą martwić się o zdrowe jedzenie, bo właściciele serwują codziennie pyszne śniadanie i mogą także zapełnić lodówkę regionalnymi przysmakami na wasze życzenie. Królew… szlacheckie wakacje czas zacząć.

3. Tabun – Pomorze Gdańskie

Rajem dla koniarzy, tych wytrawnych i przyszłych jest Tabun. Ośrodek znajdujący zaledwie 1 km od Gdańska jest równocześnie restauracją, ośrodkiem jazdy konnej i gościńcem z pięcioma pokojami. Dla miłośników koni z prawdziwego zdarzenia, czeka loft tuż nad stajnią. Westernowy klimat potęgują otaczające lasy, Jezioro Otomińskie i pobliskie torfowiska. Na dzieciaki, oprócz szkółki jeździeckiej czekają przejażdżki rowerowe, plac zabaw, boisko i specjalny kącik, gdy pogoda nie rozpieszcza. W sercu Tabunu, czyli restauracji, rządzi szefowa, która wkłada w dania całe serce. Rano rozpieści was śniadaniem, które jest w cenie pobytu, a dania obiadowe i desery można zamawiać z karty. Dla spragnionych wielkomiejskich atrakcji czeka Gdańsk, do którego dojazd na jednodniową wycieczkę zajmie dosłownie chwilę.

4. Górna Chata – Tatry i Podhale

A gdyby tak, rzucić wszystko i… wyjechać w Tatry? Magiczne miejsce, gdzie czas się zatrzymuje, a wokół jest tylko dzika natura odnajdziecie w Górnej Chacie. To prawdziwa góralska chata z klimatem, położona na dziewiczej polanie. Kolejny bonus to widok: cała panorama Tatr i Gorce na wyłączność.
Dzieciaki będą zachwycone z kontaktu z naturą i zwierzętami, bo na miejscu czekają na was 2 alpaki, z którymi można wychodzić na spacer, 2 konie, psy i kotek.
Po porannym spacerze można wylegiwać się na hamakach pośród drzew, kąpać się w stawie kąpielowym, jeździć na rowerze po okolicy, wybrać się na szlaki, skoczyć nad Zalew Czorsztyński i wynająć jacht w przystani, wyruszyć do lasu, odwiedzić słynną jaskinię Janosika, wybrać się na kajaki i rower wodny oraz zwiedzić Osadę Czorsztyn. W międzyczasie właściciele upieką dla was swojski chleb na zakwasie i podpowiedzą, gdzie zdobyć najlepsze lokalne składniki, wegetariańskie i nie tylko. Taki uniwersytet slow life’u to najlepszy prezent po miesiącach spędzonych w czterech ścianach.

Gotowi na Wasze wielkie polskie wakacje?

Wszystkie miejsca (oraz dużo, dużo innych) znajdziecie w serwisie slowhop.com.