28.10.2020

Czas na naukę poprzez zabawę! Przedstawiamy „Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY polsko-angielski” od wydawnictwa HarperCollins.

Powracamy do doskonale znanej nam Doliny Muminków, aby tym razem zabrać w tę podróż (z nieukrywanym sentymentem!) nasze dzieci. Wszystko to za sprawą polsko-angielskiego słownika obrazkowego, który właśnie ukazał się nakładem wydawnictwa HarperCollins. Tove Jansson nie mogła mieć pojęcia z jak wielką sympatią spotkają się tworzeni przez nią ponad 70 lat temu bohaterowie, ale trafiła w dziesiątkę.

Właśnie na rynku ukazała się nowość „Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY polsko-angielski”, który wraz z Muminkami i ich przyjaciółmi oswoi dzieci z językiem angielskim, a tym którzy już zaczęli go poznawać na pewno poszerzy naukowe horyzonty.

Lubimy, gdy nasze dzieci uczą się języków obcych. Widzimy w tym nieco ich przyszłość i rozwój. Chcemy, aby potrafiły porozumiewać się w wielokulturowym świecie ze swoimi rówieśnikami. Język angielski jest najczęściej używanym i najbardziej uniwersalnym językiem na kuli ziemskiej. Jego podstawy wdrażane są już na etapie wczesnej edukacji, a kontynuowane i utrwalane w kolejnych latach. Nierzadko też dzieci poznają język obcy poprzez zabawę już jako kilkulatki w domu i w przedszkolu. Jeśli natomiast Wasze dzieci nie miały jeszcze ku temu okazji, spokojnie, ta książka będzie stanowiła ku temu doskonały pierwszy krok.

To nauka z przyjemnością! Muminki przeprowadzają dzieci przez przeróżne życiowe sytuacje, tłumacząc im przy tym zwroty i słówka z nimi związane. Słownik zachwyca już od pierwszej strony, ponieważ nawet spis treści jest przetłumaczony na język angielski. Dzięki pięknym, kolorowym ilustracjom z poczuciem humoru łatwiej będzie dzieciom zapamiętać pojedyncze słówka, a także pełne zwroty.

Ilustracje zawarte w słowniku zawierają mnóstwo sytuacyjnych scenek z życia mieszkańców Doliny Muminków, co pomaga w utrwalaniu i łatwiejszym zapamiętywaniu słów i zwrotów. Tym sposobem z Muminkami poznajemy dzień i noc, ucząc się po angielsku czynności, które towarzyszą na co dzień każdemu z nas. I małym i dużym. Przyglądamy się porom roku z ich najbardziej charakterystycznymi zjawiskami. Fajnie jest móc z przeciągnąć tę wiedzę poza strony książki i utrwalać z dziećmi angielski podczas wspólnie spędzanego czasu.

 Mamy jesień. Ptaki odlatują (Birds move south), często wieje wiatr (The wind blows) i liście spadają z drzew (The leaves fall from the trees), więc powtarzajmy sobie te zwroty podczas jesiennego spaceru i zachęcajmy dzieci, aby robiły to razem z nami. Idzie zima, a wraz z nią (mamy nadzieję) spadnie śnieg i urządzimy bitwę na śnieżki. Jak to będzie po angielsku? My już uśmiechamy się na myśl o takiej formie nauki.

Tak naprawdę ta książka daje duże pole do popisu naszej wyobraźni. Możemy sami wymyślać kreatywne zabawy, które utrwalą dzieciom angielski. Rysowanie kształtów opartych na ulubionych postaciach na kartkach czy spacer po parku i wyłapywanie rzeczy, które zapamiętaliście ze słownika. Może narysujecie własne muminki, wytniecie i stworzycie z nich pacynki do przedstawienia starając się opisać części ciała lub czynności? Na pewno nie zabraknie Wam pomysłów. Zaproście do takiej zabawy dzieci.

Dużą zaletą tego słownika jest twarda oprawa i mocne kartki, dzięki którym słownik możecie zabierać ze sobą tak naprawdę wszędzie. Nawet w dalekie podróże bez obaw, że książka się pomnie, zgubi czy łatwo zniszczy.

Tata i Mama Muminka, Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Ryjek, Włóczykij, Pan Paszczak i Bobek zapraszają Was do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. Nie musicie mieć pretekstu, aby przenieść się do tej wyjątkowej, zaczarowanej krainy. Tym razem łącząc przyjemne z pożytecznym. Ten słownik odkryje przed Waszymi dzieci sporo tajemnic z życia bohaterów bajki, którą jako rodzice doskonale pamiętamy. No może poza tymi, dlaczego Mama Muminka nie rozstawała się ze swoją torebką i skąd przychodziła Buka.
Enjoy!

zdjęcia: Kasia Rękawek