10.04.2021

Czytanie na zasypianie, czyli nowości z serii „Bajki 5 minut przed snem”.

Czytanie na zasypianie, czyli nowości z serii „Bajki 5 minut przed snem”.

Każdy z nas ma swoje małe wieczorne rytuały tuż przed pójściem spać. Obowiązkowo kąpiel, mycie ząbków i czytanie na dobranoc. Bardzo lubimy ten moment, kiedy po całym dniu nasze maluchy tulą się do nas i słuchają bajek, które  im czytamy. Fajnych książek nigdy za wiele, dlatego wraz z HarperKids przedstawiamy Wam nowości z serii „Bajki 5 minut przed snem”. Nakładem tego wydawnictwa ukazały się cztery nowe tytuły dla dzieci w każdym wieku. Rodzice bez trudu wybiorą tytuły, które będą odpowiadały zainteresowaniom dzieci. Wśród nowości znajdują się przygody uroczego króliczka Binga, rezolutnej Maszy czy pełne pasji konne przygody Mustanga. Dodatkowo mogą mieć pewność, że dostarczają maluchom pasjonujące i bezpieczne historie, które ukołyszą do snu.

Wspólne wieczorne czytanie nie tylko wycisza i daje okazję do spędzenia cudownych chwil, ale też przekazuje wzorce na przyszłość, gdy maluchy zaczną samodzielnie sięgać po pierwsze książki i uczyć się czytać. Wypracowane nawyki, miłość do książek, skojarzenia z ciepłem, bezpieczeństwem i miłością – zostaną z nimi na długo.

„Bing. Bajki 5 minut przed snem”.

Książka zawiera jedenaście krótkich opowiadań o przygodach uroczego króliczka Binga. Idealna nie tylko dla fanów Binga – a wiemy, że jest ich naprawdę sporo. „Bing. Bajki 5 minut przed snem” to doskonała propozycja przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Opowiadania zawarte w tej książeczce są napisane prostym językiem, dostosowanym do wieku najmłodszych. Krótkie, ale bogato ilustrowane teksty zachęcą dzieci do poznawania literek, a w nieco późniejszym czasie do samodzielnego czytania. Duża czcionka będzie ułatwieniem dla początkującym czytelników. Sympatyczni przyjaciele Binga oraz jego opiekun Floop, to bohaterowie, którzy zabiorą dzieci do kolorowego świata przygód przed snem.

„Masza i Niedźwiedź. Bajeczki Maszy. Bajki 5 minut przed snem”.

Któż nie zna tej rezolutnej małej dziewczynki i jej towarzysza Niedźwiedzia, którego niejednokrotnie wprawia w małe tarapaty? Teraz spotkacie przygody Maszki na kartkach tej kolorowej książeczki. Czternaście opowiadań, które zostały napisane na podstawie odcinków serialu „Opowieści Maszy”. W środku znalazły się oryginalne kadry z kreskówki, które idealnie dopełniają treści czytanek.

„Spirit Riding Free. Bajki 5 minut przed snem”.

Hej mali wielbiciele koników, to są opowieści dla Was! Sześć porywających historii o koniach, przyjaźni oraz przygodzie! Zostały one napisane na podstawie odcinków serialu „Spirit Riding Free”, znanego polskim widzom również jako Mustang Duch Wolności i zilustrowane oryginalnymi kadrami z serialu. Zajrzyj do tej książki i poznaj trzy zakochane w koniach przyjaciółki – przekonaj się, czy Lucky zdoła wystartować w Rajdzie Siodła i czy stara mapa Jima Prescotta pozwoli dziewczynom odnaleźć skarb. Nowi bohaterowie zaczarują sen nieco starszych dzieci.

„Młodzi Tytani Akcja! Bajki 5 minut przed snem”.

Co my tutaj mamy? Siedem całkowicie fantazyjnych opowieści o przygodach Młodych Tytanów! To książka dedykowana starszakom, którą mogą samodzielnie czytać i przypominać sobie kadry z kreskówki. Sprawdźcie, jak zakończyła się wycieczka samochodowa drużyny, czy przyjaciołom udało się uwolnić z jajek pisklęta i do czego doprowadziła bohaterów wielka i bardzo niebezpieczna przygoda z lekturą. Komiksowy charakter ilustracji zaciekawi niejednego fana kreskówek.

Którą wybieracie?