16.10.2020

„DZIECKO” Benjamina Spocka książka dla rodziców, którą warto znać!

Przez ostatnie kilka lat półki księgarni wypełniły się poradnikami dla młodych rodziców. Są one doskonałym źródłem teoretycznej wiedzy i wstępnym przygotowaniem się do najważniejszej roli życia, którą bez wątpienia jest bycie rodzicem. W tę przed podróż warto ruszyć z dobrą i wartościową książką. Taką jest właśnie nowe wydanie „Dziecka” – kultowego na całym świecie tytułu autorstwa Benjamina Spocka, uaktualniona przez doktora Roberta Needlmana.

Ta książka to światowy bestseller od wielu lat. Jej pierwsze wydanie ukazało się przeszło siedemdziesiąt lat temu. Na czym więc polega jej fenomen, że rodzice na całym świecie sięgają po nią nieustannie do dzisiaj? Przede wszystkim szeroki zakres tematyczny pisany przystępnym językiem jest doskonałym kompendium wiedzy o dzieciach. Począwszy od noworodka po wiek nastoletni. To za co bardzo ją cenimy, to także jej nienachalny styl narracji. Nie narzucający nam sposobu postępowania, nieprzedstawiający żadnej skrajnej postawy, a doskonale tłumaczący poszczególne aspekty pielęgnacji i wychowywania dziecka.

Obecne wydanie jest o tyle szczególne, że uwzględnia wszystkie aktualnie zajmujące rodziców kwestie, takie jak:

• Temat gier komputerowych i mediów elektronicznych.
• Opieka nad dzieckiem w erze eksplozji informacji i narastających lęków.
• Propagowanie chęci sukcesu bez nacisku na współzawodnictwo.
• Książka poszerzona została także o tematy związane z różnorodnością kulturową oraz seksualnością.
• Zdrowe odżywianie oraz sposoby na to, jak zapobiec otyłości i ogólne dbać o zdrowie, które zapewnia szczęśliwe i długie życie.

To skarbnica bezcennych porad opartych na najnowszej wiedzy medycznej i psychologicznej w zakresie rozwoju dziecka.

Każdy z nas chce przejść ten etap życia najlepiej jak potrafi. Pamiętajmy, że warto wspierać się mądrymi książkami, ale intuicja i otwartość na to, co nas czeka są tutaj kluczowe. Co z resztą podkreślają autorzy „Dziecka”. Wszystkie zawarte w książce informacje, porady czy rzetelna wiedza są sporym ułatwieniem i pomagają nam szerzej spojrzeć na perspektywy związane z rodzicielstwem oraz procesem wychowawczym dzieci.

Jeśli dołożymy do tego najważniejszy składnik, czyli otwarte, kochające serce oraz zaufamy naszej intuicji odniesiemy sukces. Nie sztuką jest wiedzieć wszystko i recytować fragmenty książki, ale sztuką jest mieć wiedzę, która w odpowiednich momentach połączy się z naszym instynktem rodzicielskim. Otwórzmy się na doświadczenia, wyciągajmy wnioski i obserwujmy jak nasze dzieci na naszych oczach stają się dorosłymi ludźmi. Książka „Dziecko” nie jeden raz nam w tym pomoże.

Za udział w sesji dziękujemy Kamili Bluj i jej uroczym dzieciom.

zdjęcia: Agnieszka Fojudzka