22.01.2019

Ferie zimowe w mieście – aktywnie i kreatywnie

Szukanie pomysłów na zorganizowanie czasu dla dzieci podczas ferii zimowych to standardowy punkt rodzicielskiego programu pod koniec pierwszego (przed-) szkolnego półrocza. Możliwości, jakie oferują duże miasta w Polsce jest bardzo dużo. Oto kilka wartych rozważenia propozycji i inspiracji.

KINO MURANÓW (Warszawa)

Młodzi wielbiciele kina mają okazję przeżyć prawdziwy festiwal filmowy przygotowany specjalnie dla nich. Kino Dzieci będzie grało przez dwa tygodnie. Tematyka zaplanowanych seansów jest różnorodna, od animowanych produkcji dla najmłodszych poprzez filmy o zimowych przygodach nieco starszych dzieci na opowieściach przyrodniczych i detektywistycznych kończąc. Dla każdego coś miłego.

TEATR MŁYN (Warszawa)

… czyli zimowe półkolonie w Teatrze Polskim. W czasie ferii czekają tu na dzieci liczne możliwości odkrywania teatralnych pomysłów, takie jak ćwiczenie trików cyrkowca czy tworzenie muzyki bez użycia instrumentów. Zaplanowany jest także teatralny karnawał. To wszystko w twórczej atmosferze pod okiem doświadczonych instruktorów. Wiek 8-13.

OPERA BAŁTYCKA (Gdańsk)

Dzieci, którzy kochają baśniowe przedstawienia mają okazję zobaczyć jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych. „Dziadek do orzechów” to opowieść o przyjaźni i odwadze, obsadzona w pięknej  świątecznej scenerii. Niezwykłe doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców.

MAŁY GENIUSZ (Poznań, Gdańsk, Łódź, Warszawa, Kraków, Lublin i Wrocław)

Innymi słowy – nauka poprzez zabawę. Zaplanowany program jest bardzo bogaty i obejmuje zajęcia artystyczne, humanistyczne oraz ścisłe. Kreatywne aktywności, takie jak malowanie światłem, nauka szycia, szermierki czy szybkiego zapamiętywania to pole to rozwijania wyobraźni i wiedzy najmłodszych.

YOLERS (Warszawa)

To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ferie ze sportem i nauką języka angielskiego. Do wyboru przygotowane zostały różne warianty aktywności sportowych – trening narciarski, łyżwiarski, szaleństwo na trampolinach oraz wycieczki do miasta. Ferie zimowe pod znakiem przyjemnego z pożytecznym.

HULAKULA (Warszawa)

Zajęcia edukacyjne, sportowe oraz rozwojowe pod okiem wykwalifikowanej kadry to kolejna interesująca propozycja na spędzenie ferii aktywnie. W programie przewidziano warsztaty kreatywne, zajęcia bowlingowe, gokarty, laserowy paintball, a także łyżwy, kino i wycieczki. Nudy nie będzie.

ZIMOWY NARODOWY (Warszawa) 

Podczas zimowych ferii w stolicy możemy tradycyjnie liczyć na atrakcje na Stadionie Narodowym. A wśród nich nauka jazdy na łyżwach dla najmłodszych i „Disco lodowisko” z DJ-ami dla starszych wielbicieli łyżew. Ponownie pojawią się bumper cars i 12-metrowa górka lodowa, a także dwa tory do curlingu. Jedną z nowości w tym sezonie jest fitness na łyżwach. Po prostu zimowo-sportowo.STUDIO KULINARNE MAŁE PRZYJEMNOŚCI (Warszawa)

Jeśli Twoje dziecko lubi gotować, to warto pozwolić mu na zabawę kulinarną właśnie podczas ferii. Nauka gotowania w profesjonalnie wyposażonym studio, poznawanie tajników kulinarnych z różnych zakątków świata, a także odkrywanie smacznych miejsc w stolicy to ciekawa okazja do wypróbowania nowych smaków i nabycia przydatnych umiejętności w kuchni. Same plusy dla rodziców, także kulinarne.

MAŁY INŻYNIER (Wrocław, Poznań, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra, Piła, Siedlce)

Robotyka, programowanie i eksperymenty to dobra okazja do pogłębienia naukowych zainteresowań dzieci. Mali naukowcy zbudują proste roboty, które potem ożywią za pomocą łatwego oprogramowania. Przy okazji dobrej zabawy nabędą nowe umiejętności, rozwiną logiczne myślenie i kreatywność, a także umiejętność współpracy z rówieśnikami. Wszystko na plus.