04.07.2019

Letnie półkolonie, czyli jak zorganizować dziecku czas wolny od szkoły

Oferta w każdym większym mieście jest bardzo bogata. Zawiera turnusy z różnych dziedzin sportu, nauki i sztuki. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą posłużyć Wam za inspirację.

PÓŁKOLONIE ŻEGLARSKIE (WARSZAWA, JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE)

To najlepsza metoda na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem dla dzieci w wieku 6-12 lat. Oprócz samego żeglarstwa na jachcie klasy Optymist w planach jest również m.in. wędkowanie, dzień surwiwalu, warsztaty ekologiczne oraz mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu. Dla początkujących i tych z doświadczeniem.

PÓŁKOLONIE Z LEGO (GDAŃSK, BIAŁYSTOK, POZNAŃ, ŁÓDŹ, WARSZAWA, WROCŁAW, KRAKÓW i kilka innych miast)

To 5 dni nauki i zabawy z robotyką dla dzieci, w tym projekty LEGO, robotyczne konstrukcje, kreatywne zajęcia plastyczne, eksperymenty naukowe i wycieczki. Każde dziecko w wieku 6-12 lat, które weźmie udział w warsztatach, otrzyma dyplom ukończenia kursu robotyki LEGO.

JAZDA KONNA (GDAŃSK LIPCE)

Jeśli Wasze dzieci mają 7-12 lat i kochają konie oraz zabawy na świeżym powietrzu, polecamy półkolonie z jazdą konną i zajęciami praktycznymi w stajni, a także dodatkowo z balem maskowym, karaoke i zajęciami plastycznymi. Taki wakacyjny turnus kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów superjeźdźca.

TENIS (WROCŁAW)

Podstawą tych półkolonii dla dzieci w wieku 5-15 lat jest nauka tenisa z trenerami Szkoły Tenisa Ziemnego Tentenis. Dla najmłodszych uczestników przewidziane są zajęcia w formie mini tenisa. Podczas turnusu oferowane są także inne zajęcia sportowe, m.in. tenis stołowy, badminton, piłka nożna, koszykówka czy siatkówka, a także gry integracyjne i zabawy terenowe. Oferta wzbogacona jest również o wyjście do wrocławskiego aquaparku czy miasteczka indiańskiego Pocahontas.

CZTERY ŻYWIOŁY W EUREKA (KRAKÓW)

Półkolonie te wprowadzą dzieci w wieku 6-10 lat w świat nauki poprzez zabawę i bezpieczne doświadczenia fiz – chem, które pozwolą im łatwiej zrozumieć zjawiska zachodzące w świecie. Organizatorzy zapewniają cztery wycieczki edukacyjne z różnych dziedzin wiedzy (artystyczne, sportowe, przyrodnicze, inżynieryjne) oraz grę terenową, a także złapanie tęczy, wystrzelenie rakiety i kilka innych ciekawych atrakcji. Idealna propozycja dla małych odkrywców!

KONTRASTOWNIA (WARSZAWA)

To propozycja dla starszych dzieci w wieku 10-15 lat – zajęcia artystyczne z dziedziny rysunku i malarstwa. Doświadczona kadra pomoże w opanowaniu podstaw lub rozwinięciu umiejętności. Program przewiduje szkicowanie w plenerze, gry integracyjne rozwijające kreatywne myślenie i pamięć oraz proste zadania z zakresu warsztatu młodego rysownika i malarza.

PÓŁKOLONIE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM w PAPUDZE (POZNAŃ)

Dzieci uczą się języka naturalnie w trakcie warsztatów, gier i letnich animacji, zgodnie z zasadą “learning by doing”. Oprócz umiejętności językowych zdobędą tu również nowe doświadczenia sportowe i kulinarne, a także nauczą się współdziałania w grupie. Dodatkową atrakcją jest samodzielne komponowanie swoich posiłków.

ZATOKA SPORTU (ŁÓDŹ)

Twoje dziecko uwielbia pływać i przebywać w wodzie? Oto propozycja

Professional Swimming Academy dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat. W programie jest m.in. nauka i zabawa w wodzie, wycieczki, ścianka wspinaczkowa, kręgle, wyjście do kina oraz nauka tańca.

KOCHAMY WARSZAWĘ

…, czyli odkrywanie uroków stolicy. Program przewiduje m.in.

grę miejską „Detektywi w wielkim mieście”, odkrywanie zakamarków Starego Miasta i Łazienek Królewskich oraz rejs po Wiśle. Wycieczki wzbogacone są m.in. o warsztaty tematyczne organizowane przy współpracy z Muzeum Warszawy i Zamkiem Królewskim.