29.11.2020

Rodzinna układanka z Marioinex

Marioinex, to klocki, które musicie poznać. Po prostu musicie. Są wyjątkowe z wielu względów.  Między innymi dlatego, że wspierają dziecięcą kreatywność oraz łączą pokolenia. A najbardziej cieszy nas to, że powstały w rodzinnej firmie w Polsce.

Pamiętam jak mój syn wrócił pewnego dnia ze szkoły i powiedział: Mamo mamy w szkole na świetlicy takie super klocki. Każdy chce je układać. Kupimy takie? Ale jakie konkretnie zapytałam wtedy. – Takie kolorowe wafle, które można łączyć, tak jak się chce. Wybraliśmy się jakiś czas później poszukać tych klocków. Okazały się strzałem w dziesiątkę!

Kreatywna zabawa

Nie jesteśmy fankami zasypywania dzieci niezliczoną ilością zabawek. Dlatego starannie dobieramy te, które służą świetnej zabawie, ale także wspierają motorykę oraz pobudzają kreatywność. Takie właśnie są te kolorowe Waffle. Dzięki różnym rozmiarom od mini po maxi, dają nieograniczone pole wyobraźni. Do każdego zestawu klocków dołączona jest instrukcja, dzięki której starsze dzieci są w stanie zbudować krok po korku samodzielnie konkretną rzecz. Może to być samochodzik, zwierzątko, postać, domek czy farma. Niektóre zestawy zawierają kolorowe tekturowe postaci lub zwierzątka, które łatwo wpasować w całość. Młodsze dzieci z pomocą rodziców mogą bawić się i układać klocki w większym rozmiarze. Doskonale ćwicząc przy tym motorykę małą. Ogromną zaletą Waffli jest także ich wykonanie. Są tworzone z elastomeru, który wykorzystywany jest między innymi w branży spożywczej. Materiał Mini Waffli jest na tyle twardy, że nawet jeśli dziecko zacznie podgryzać klocki, nie jest w stanie odgryźć kawałka. Naszym zdaniem są bardzo trwałe i łatwo utrzymać je w higienie, bo można je czyścić w zmywarce i pralce w 60 stopniach. To duży plus w obecnej sytuacji.

Wspólne chwile

Warto podkreślić, że klocki Marioinex nie mają żadnej górnej granicy wiekowej. Może się w nie wkręcić naprawdę każdy. Dużo starsze rodzeństwo, ciocia czy wujek, a nawet dziadkowie. Nie ma nic milszego dla oka niż widzieć, że dzieci bawią się razem z dorosłymi, a dorośli dają się wciągnąć w kolorowych świat zabawy. Waffle są idealne do takiego wspólnego spędzania czasu. Są też bardzo praktyczne, bo można je zabrać wszędzie: latem na piknik na trawie, a jesienią w słoneczny dzień na werandę lub taras. Teraz kiedy tak dużo czasu spędzamy w naszych domach, ograniczeni możliwością wyjść do miejsc, które dostarczały nam rozrywki (kina, teatry, skate parki, place zabaw), wyjazdów, zajęć dodatkowych – bardzo cenimy sobie takie zabawy, które pozwalają kreatywnie, ale jednak na zabawie, spędzać wolne chwile.

Do koloru do wyboru

Poza różnym rozmiarem Waffle mają także duży wybór gamy kolorystycznej. Są w odcieniach pastelowych, a także w bardziej wyrazistych kolorach. Można wybrać to co nam akurat przypada do gustu. Zabawa z Wafflami jest o tyle ciekawa, że mimo tego, iż można układać je według sugerowanego wzoru to prawdziwa frajda zaczyna się, gdy dzieci samodzielnie zaczynają konstruować coś według własnego pomysłu. Uwierzcie, kilkulatki potrafią już nieźle łączyć Waffle w przeróżne budowle. Schowek na piłeczki kauczukowe, kasę do zabawy w sklep, miecz… Czego to jeszcze nie było (uśmiech).

W duchu eko

Firma Marioinex świadoma tego jak dużą rolę odgrywają firmy w kwestii naszego środowiska idzie w duchu ekologii i stawia na nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim klocki są nie tylko przyjazne dzieciom, ale i bezpieczne, bo posiadają wszelkie wymagane certyfikaty. Surowce, z których wytwarzane są Waffle w 100% mogą zostać ponownie wykorzystane w procesie recyklingu. Dla wygody przechowywania mini Waffli firma wprowadziła ekologiczne woreczki lniane, których celem jest przekazanie klocków innym dzieciom w momencie, kiedy nasze dziecko już z nich wyrośnie i nie będziemy wiedzieli, co dalej zrobić z taką zabawką. Należy pamiętać, że tego woreczka nie należy prać.

Marioinex, to rodzinna firma, w której w produkowanie Waffli angażują się wszyscy.  – „Cały nasz zespół, to bardzo zgrana i twórcza grupa ludzi, których cieszy praca dla dzieci. Każdy z naszych pracowników inspiruje i udziela się podczas tworzenia kolejnych produktów. Cieszymy się niezmiernie, że udało się nam wykonać produkt, który uczy i bawi, a do tego jest uznawany przez rodziców. Nasze produkty posiadają wszelkie Certyfikaty Bezpieczeństwa, ponieważ jest to niezbędne podczas użytkowania dla naszych najbardziej wymagających klientów”.  – mówią. I to ma sens.

Mamy dla Was super niespodziankę od firmy Marioinex! Do 31 grudnia 2020 roku możecie kupić w ich firmowym sklepie online Waffle z 15 % zniżką. Kod rabatowy: BABY15

zdjęcia: Monika Kraińska