06.08.2019

Smart Kids Planet – Tu(p)taj nie będzie nudy!

Musimy się z Wami podzielić tą wiadomością! Już wkrótce w Warszawie otwiera się nowe niezwykłe miejsce, w którym znajdzie się kilka stref mądrej zabawy dla dzieci w różnym wieku, w tym dla naszych najmłodszych – milusińskich w wieku od 0 do 3 lat. Będzie to prawdziwy raj mądrej i kreatywnej aktywności.

Smart Kids Planet rusza już jesienią na PGE Narodowym, to innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci w wieku 0-10 lat. Miejsce powstaje w oparciu o światowy trend edutainment, czyli edukację poprzez rozrywkę. Na powierzchni 2400m2 PGE Narodowego powstanie 6 stref tematycznych podzielonych na kategorie wiekowe oraz 5 stref warsztatowo-urodzinowych.  Wszystkie atrakcje tego miejsca zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dzieciom maksimum frajdy i zabawy. Ale nie tylko. Podczas zabawy Twoje dziecko będzie doskonaliło percepcje, motorykę małą i dużą i – co najważniejsze – rozwijało swoją wyobraźnię.

Najmłodsze dzieci znajdą mnóstwo frajdy w przestrzeni przygotowanej z myślą właśnie o nich. Strefa Tuptaj, w której wykorzystano przede wszystkim miękkie, elastyczne i przyjazne dla dzieci elementy, jest doskonałym miejscem do bezpiecznej zabawy. Jeśli Wasz szkrab właśnie zaczął raczkować lub stawiać pierwsze kroki, będzie miał tutaj ku temu idealne warunki. Do dyspozycji maluszków 0+ będą także suche baseny z kolorowymi piłeczkami, liczne zjeżdżalnie oraz sensoryczna kryjówka wyposażona w szeleszczące elementy i okienka o zróżnicowanych fakturach, które pasują do jednej z ulubionych zabaw najmłodszych, czyli zabawy w a ku-ku! W sąsiedztwie strefy, przy bocznej ścianie, ustawiono stoliki, przy których rodzic obserwujący swojego maluszka będzie mógł spokojnie napić się herbaty lub kawy.

Ale to nie wszystko. Strefa Tuptaj ma swoją kolejną część, w której znajdą się kryjówki i norki do zabawy na przykład w chowanego. Jej główną atrakcją jest drewniany domek z ukrytymi piankowymi elementami, do którego można się dostać, przechodząc przez wypełniony kolorowymi kulkami tunel lub przejściem wyposażonym w płytki manipulacyjne rozwijające małą motorykę i zmysł percepcji. W tym miejscu będzie można się naprawdę wyszaleć! Zjeżdżalnia, tunele, miękkie pagórki, wiszące fale, kolorowe okienka to nie tylko dodatkowe atrakcje, ale przede wszystkim wyzwania do pokonania przez dzieci. Wnętrze domku skrywa dopasowane do wieku użytkowników atrakcje, a jego fasada umożliwia naukę liczenia. Zabawa w tym drewnianym domku zapewni trening dużej motoryki oraz zaspokoi naturalną dziecięcą potrzebę aktywności.

Innymi elementami zabawy dla młodych odkrywców będzie ścianka wspinaczkowa prowadząca na szczyt Smartkowej Góry oraz stół do zabawy drewnianymi autkami na planie Smart Miasta. Dzieci uwielbiają muzykowanie. Nie lada gratką okażą się muzyczne panele, umożliwiające tworzenie melodii przy użyciu rączek, kolan, łokci według pomysłu Twojego dziecka. Taka zabawa będzie wspomagać rozwój sensoryczny dzieci, a przy okazji dostarczy mnóstwo śmiechu. Wyobrażacie to sobie? Nam przychodzi na myśl tylko jedno słowo – czad!

Do każdej z poszczególnych części strefy Tuptaj można przechodzić poprzez otwory w ścianach, dzięki czemu dziecko będzie wciąż w zasięgu Twojego wzroku lub wzroku starszego rodzeństwa. Mądrze to pomyślane, prawda?

Już jesienią zapraszamy Was wraz z Smart Kids Planet na PGE Narodowy przy Al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1.

My się cieszymy ogromnie i już wiemy, że to miejsce będzie dla nas wyjątkowe. Planujemy dla Was niespodziankę, ale o tym na razie cichutko. Pozostańcie czujni!