11.03.2020

Zaproś Binga do swojego domu. Magazyn Bing już jest!

Znacie uroczego króliczka Binga z bajki emitowanej w telewizji? Teraz Wasze dzieci mogą pobyć z nim nieco dłużej, ponieważ jego przygody znajdziecie w nowym magazynie dedykowanym najmłodszym.

Nie ma wątpliwości, że dzieci go uwielbiają! Dzięki przygodom jakie Bing i jego przyjaciele przeżywają razem w przedszkolu mają okazję zobaczyć, że każdy problem można rozwiązać, jeśli tylko wykażemy się empatią i zrozumieniem. Najmłodsi mają szansę rozwiązać wraz z Bingiem sytuacje, które sami przeżywają, gdy stawiają pierwsze kroki w nowym miejscu i otoczeniu.

Bohaterem bajki i magazynu jest ciekawy świata trzyletni króliczek Bing, którego codzienność nie odbiega od tej, jaką w tym samym wieku przeżywają dzieci. Jego przygody zaczynają się zazwyczaj od określonej sytuacji, z którą Bing musi się uporać. Towarzyszą mu w tym: opiekun z przedszkola Flop, kuzyni Koko i Charlie oraz przyjaciele Saula i Pando.

Całej grupce nierzadko towarzyszy obawa przed popełnianiem błędów, ale mimo to zawsze, gdy je popełniają starają się wspólnie znaleźć na nie rozwiązanie. Nie za każdym razem im się to udaje. Tym samym wskazują najmłodszym dzieciom sposoby na pokonywanie ich codziennych małych trudności. Pomagają także nabrać do nich dystansu i uczą, że poproszenie o pomoc to nic złego.

Pamiętacie może jak Bing posiusiał się w przedszkolu i zamoczył tym samym ubranie? Albo gdy oddał z sympatii do koleżanki ostatni kawałek tortu, mimo że sam miał na niego ogromną ochotę? Kto z nas rodziców nie staje czasami oko w oko z takim sytuacjami u swoich Pociech? Ten Króliczek naprawdę pomaga oswoić codzienność przedszkolaka. Ogromnym atutem tej postaci jest jej spokój, dzięki któremu łatwo jest najmłodszym nadążyć za jego perypetiami i utożsamić się z nim.

Co znajdziemy w magazynie „Bing”?

Przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy! Z każdym numerem dzieci mają okazję poznać jedną literkę, co sprzyja utrwalaniu ich kształtu oraz wymowy. Ale to nie jedyne walory edukacyjne magazynu Bing! Zawarte w nim krótkie czytanki ukazują sytuacje podobne do tych z bajki, dzięki czemu dają rodzicom i dzieciom doskonałą okazję do rozmowy na wybrane tematy. Zawierają one także przystępny dla dzieci, pokrzepiający morał.

Z dwumiesięcznikiem „Bing” nie ma mowy o nudzie, ponieważ zawiera dostosowane do wieku dzieci (2-5 lat) łamigłówki, wycinanki i coś, co najmłodsi lubią najbardziej – kolorowanki z bohaterami bajki.

Do magazynu dodawane są specjalne prezenty, dzięki którym zabawa nie będzie miała końca. Z obecnym numerem są to na przykład pacynki na place z bohaterami bajki, które pozwolą Wam wyczarować przedstawianie lub odegrać scenkę z filmu. A może pójdziecie o krok dalej i wspólnie z dziećmi wymyślicie swój scenariusz? Tutaj najważniejszą rolę odgrywa wyobraźnia.

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko dopiero stawia pierwsze kroczki w świecie magazynów, to „Bing” jest dla niego idealnym wprowadzeniem w krainę kreatywnej zabawy. Jest to także fajna alternatywa na wspólne spędzanie wolnego czasu i nabywanie nowych umiejętności. Natomiast jeśli masz w domu starszaka, który już stara się samodzielnie odkrywać świat będzie to dla niego doskonałe zajęcie, a dla Ciebie chwilka wytchnienia. Czas na poczytanie książki lub wypicie ciepłej kawy, co nie wyklucza bycia blisko dziecka.

zdjęcia: Aneta Zamielska