30.05.2019

Meble, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię

Mebelki MY MINI HOME to raj dla dziecięcej wyobraźni i samodzielności. Pomagają dziecku wzmocnić koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwinąć orientację przestrzenną. Regulowana wysokość poszczególnych elementów i zmywalne powierzchnie zapewniają ich praktyczność i długi czas użytkowania. Ale – co najważniejsze – większość z nich jest wielofunkcyjna i dzięki temu ich docelowi odbiorcy mają nieograniczone pole do zabawy.

Są tworzone z pasji i na bazie prawdziwych potrzeb dzieci, bo Kasia i Bartek, rodzice dwójki pociech, czerpią pomysły właśnie ze swojej rodzicielskiej codzienności. Najlepsze projekty pojawiają się w głowie w najmniej oczekiwanych momentach. Tę spontaniczność i otwartość widać w efektach pracy, które zaskakują samą ich właścicielkę. „Większość naszych pomysłów połączona jest z bieżącymi potrzebami naszych dzieci. Obserwujemy, co ich obecnie interesuje, co mogłoby cieszyć, a czego właśnie potrzebują do swoich pokoi. Ostatnio premierę miał Roller Ball. Chcieliśmy stworzyć zabawkę, która pozwoli Poli i Kajtkowi razem się bawić. Kiedyś widzieliśmy przyczepione rury do ściany i tam dzieci mogły wrzucać piłki. To nas trochę zainspirowało, ale chcieliśmy coś mniejszego i coś, co nie jest mocowane do ściany. Zrobiliśmy prototyp, dzieci wróciły ze żłobka i zaczęły testować. Do dziś niemal codziennie się bawią” – opowiada Kasia.

W związku z tym, że każdy element jest bezpieczny dla maluszka, mebelki mogą stać już w pokoju noworodka, a zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia. Uprzedzając pytanie troskliwych rodziców – nie, nie ma tu ostrych krawędzi, wszystkie są ręcznie wygładzone i pozbawione drzazg. Dodatkowo, użyte do produkcji materiały posiadają wszelkie certyfikaty i atesty, a zabawki – Znak Deklaracji Zgodności CE. Produkty wykonywane są bezpośrednio na zamówienie, a klient ma możliwość wyboru kolorów.

Każdy pokój dziecka ma stolik, krzesełko, taboret. A jak wygląda pokój MY MINI HOME? Pozornie tak samo, ale każde z tych mebli dziecko może samodzielnie zamienić w plac zabaw. Dzięki temu porusza swoją wyobraźnię i może stworzyć swoje własne mini miasto. I tak do każdego krzesełka dołączane są zjeżdżalnie dla małych samochodów, tak więc krzesełko łatwo zamienia się w dwupoziomowy parking. Natomiast stolik i taboret posiadają odpowiednie podcięcia, które dziecko wykorzystuje jako tunele, garaże i parkingi. „Nasze produkty ćwiczą przede wszystkim dziecięcą wyobraźnię. Samo to, że można zmienić funkcję mebla, pobudza dzieci do myślenia i kreowania. Ważna jest też dla nas nauka samodzielności dziecka, które jest w stanie bawić się naszymi zabawkami przez dłuższy czas bez interwencji rodzica” – tłumaczy Kasia. „Odpowiednie elementy mebelków są regulowane i dzięki temu łatwo dostępne. Dzieci mają swobodę w ich zagospodarowaniu i we wszelkich zabawach manualnych”.

Flagowym produktem MY MINI HOME jest PARAWAN 4 w 1. Ten mebel to parawan, biurko, regał oraz domek dla lalek w jednym. Jego konstrukcja nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Nie ma w nim żadnych śrub, gwoździ czy kołków. W zależności od swojej funkcji służy jako strefa spania, czytania lub zabawy. Może też pomóc w podzieleniu pokoju rodzeństwa na dwie części. Biurko powstaje przez dodanie jednej półki do parawanu, domek dla lalek posiada aż 10 pokoi, a regał to funkcja, która posłuży w pokoju dziecka najdłuższej.

DOMEK ROTUNDA to wycięte dwa koła i trzy pionowe ściany, które jedynie się na siebie wsuwają i tworzą stabilną konstrukcję. Domek ma sześć amfiladowych pomieszczeń na dwóch piętrach, a jego ogromną zaletą jest otwartość na każdą stronę. Świetnie sprawdza się jako garaż, parking, domek dla lalek, pólka na książki i inne skarby. 

KITCHEN HELPER, od którego zaczęła się cała historia MY MINI HOME, to również konstrukcja, która nie wymaga użycia narzędzi, więc bardzo łatwo ją złożyć. Jego podstawowa funkcja to pomocnik kuchenny, który ma 3 wysokości podestu, czyli rośnie razem z dzieckiem. Po dostawieniu płyty pełni rolę zjeżdżalni na dwóch poziomach, a poprzez podcięcia w dolnej części mebla dzieci mają możliwość używania go jako garażu, parkingu czy tunelów dla pociągu. Kolejna funkcja helpera to teatrzyk lub sklep. Wystarczy zamienić jedną górną poprzeczkę, do której jest już przyczepiona kurtyna.

 PARAWAN EDUKACYJNY oferuje wiele możliwości zabawy. Jest bardzo popularny wśród przedszkoli i żłobków. W zestawie znajdują się sznurki do przewlekania oraz zestaw klocków, jednak możliwości zabawy jest dużo więcej, jak na przykład naciąganie gumek recepturek i tworzenie przeróżnych figur po stronie z kołkami. Ostatnio Kasia i jej córka, Pola, położyły parawan na płasko i utworzyły labirynt z gumek recepturek, po którym słomką przemieszczały w nim kolorowe pompony od linii startu do mety. Okazało się, że odkryły w ten sposób kolejną zabawę, jaką oferuje ten mebel. Druga strona parawanu, czyli ta z dziurkami oferuje gwarantowaną frajdę z przewlekaniem koralików. Można tworzyć z nich różne kształty i formy.

 ROLLER BALL to oryginalna gra zręcznościowa, która uczy dzieci dodawania, logicznego myślenia i zdrowej rywalizacji. Wpływa na rozwój koncentracji i koordynacji ruchowej. Zestaw zawiera komplet piłeczek dla trzech graczy, a zabawa polega na tym, aby trafiać nimi w odpowiednie otwory i w ten sposób zbierać punkty. Zachęca w ten sposób dziecko do opracowywania własnej strategii gry. 

Wszystkie produkty są uniwersalne i występują w 9 naturalnych kolorach do wyboru. Estetyka w tym przypadku to właściwa proporcja i harmonia barw. „Projektowanie to nie tylko funkcjonalność, ale i piękno stworzone w zgodzie z moim widzeniem świata łagodnych barw w kontraście do często dziś spotykanych krzykliwych kolorów zabawek” – mówi Kasia. Mebelki i zabawki można też spersonalizować, jednak kluczową rolę odgrywa tu minimalizm. Są to meble kreatywne, wielofunkcyjne, a ich forma ogranicza użyte do ich produkcji środki plastyczne i operuje gładkimi powierzchniami oraz uproszczoną bryłą, które dziecko lepiej przyswaja w swoim rozwoju.

A jak na te minimalistyczne produkty reagują sami zainteresowani? Najlepiej widać to podczas targów. Stoisko MY MINI HOME to jeden wielki plac zabaw. Każde dziecko może przyjść i samo wszystko przetestować. Rozłożone są małe samochody na zjeżdżalni, pod stołem i krzesłem jeździ pociąg, w domku dla lalek są mebelki i lalki do zabawy. Z drugiej strony jest stolik z parawanem edukacyjnym oraz Roller Ball. Jednym słowem zabawa na całego. „To jest jeden z tych najfajniejszych momentów naszej pracy, gdy widać uśmiechy na twarzach dzieci bawiących się naszymi mebelkami. Na kolejnych zaplanowanych targach organizatorzy od razu zaproponowali nam stoisko w strefie Atrakcji. Wiedzieli już, że u nas dzieci będą miały świetną zabawę” – dodaje Kasia.

Oferta mebelków zostanie już wkrótce poszerzona. Na ostatnich targach premierę miał Domek 3 w 1, czyli mini wersja dużego parawanu. Obecnie Kasia i Bartek pracują jeszcze nad nowym biurkiem o trzech funkcjach, a w ofercie pojawią się dodatkowo mebelki do domków dla lalek. Następny planowany projekt, oczywiście również inspirowany dziećmi Kasi i Bartka, będzie się nazywał „Złap chmurkę – dotknij słońca”. 

Zdjęcia: Aneta Zamielska