20.05.2020

5 sposobów na to jak oznajmić najbliższym, że jesteś w ciąży

Stało się! Zostaniecie rodzicami. Wy już zdążyliście nacieszyć się swoim szczęściem, ale chętnie podzielibyście się tą cudowną nowiną z bliskimi i przyjaciółmi. Jak i kiedy najlepiej oznajmić, że jest się w ciąży?

Nie ma jednego z góry ustalonego momentu, który jest najodpowiedniejszy. Jedni rodzice czekają z tym do chwili, gdy skończy się pierwszy trymestr ciąży, będą już po badaniach i wtedy czują, że mogą już podzielić się tą radosną nowiną. Inni wybierają moment, który ich zdaniem będzie idealny bazując na rodzinnym kalendarzu, a jeszcze inni mówią o tym bardzo otwarcie i spontaniczne. Każdy z tych pomysłów jest dobry i odpowiedni. My przedstawiamy Wam kilka sposobów na to, jak ten moment można jeszcze bardziej zaakcentować.

  1. Tradycyjna rozmowa – tutaj szczególnie ważne jest wyczucie dobrego momentu, a następnie podzielenie się tą wspaniałą nowiną z bliskimi. To najprostszy sposób na oznajmienie, że Wasza rodzina się powiększy.
  2.  Balonowe konfetti – ten pomysł idealnie poinformuje o płci dziecka. Różowe lub niebieskie balony z konfetti są świetną propozycją. Można także wyszukać balon z jednokolorowym konfetti w środku, gdy osoba, którą chcecie poinformować przebije go dowie się czy to chłopiec czy dziewczynka.
  3. Puzzle – to bardzo kreatywny pomysł! Specjalne drewniane puzzle, w kształcie serca, które po ułożeniu w całość pokazują napis „Zostaniecie dziadkami”. Tego typu puzzle są także w wersji z napisami „Będziesz Dziadkiem” i „Będziesz Babcią”. Stanowią później piękną pamiątkę. Zobaczcie na rzeczy, które tworzy Tralala Studio!
  4. Wysłanie kartki lub listu ze zdjęciem USG – pierwsze zdjęcie dziecka, to właśnie to na którym widać malutką fasolkę. Podarowanie go na przykład rodzicom, czyli przyszłym dziadkom lub pokazanie starszemu rodzeństwo to przeuroczy sposób na ogłoszenie radosnej nowiny o nowym członku rodziny.
  5. MMS lub wiadomość graficzna – multimedia weszły do naszego życia na stałe. Idąc z duchem czasu można wysłać osobom, które chcemy poinformować o ciąży zabawne zdjęcie. Na przykład jak wraz z Partnerem czytacie poradnik ciążowy lub książki dla przyszłych rodziców. Można też załączyć zdjęcie jak przymierzacie się do przygotowania wyprawki i łapiecie się za głowy w dziale z ubrankami lub akcesoriami dla niemowląt.

Oczywiście to Wasz wybór, jak i kiedy ogłosicie rodzinie i bliskim to, że zostaniecie rodzicami. Każdy sposób jest dobry, a obserwowanie reakcji bliskich dostarcza wielu wzruszeń i uśmiechu.

zdjęcia: Tralala Studio