30.10.2019

Już jest! Książka Baby by Ann!

Wiemy jak ważny dla każdej mamy jest temat karmienia dzieci. Od dawna zarówno Ania jak i my w Baby by Ann otrzymujemy od Was pytania o dietę maluszka. Chcecie wiedzieć jak mądrze ją rozszerzać oraz jak zdrowo karmić małe brzuszki, aby wykształcić w dzieciach najlepsze i najzdrowsze nawyki od najmłodszych lat. Wychodząc Wam naprzeciw i spełniając jedno z naszych skrytych marzeń powstała książka – Baby by Ann autorstwa naszej Ani Lewandowskiej. Oddajemy ją w Wasze ręce i z niecierpliwością czekamy na Wasze pierwsze wrażenia i opinie!

Co znajdziecie w książce Baby by Ann?

Nie zabraknie w niej merytoryki oraz podstawowych informacji dotyczących żywienia małych dzieci. Chcąc dać Wam maksymalną dawkę wiadomości zaczynamy od tego jak kształtują się potrzeby dzieci i jak należy rozszerzać ich dietę. Bardzo ważne jest, aby w tym procesie trzymać się pewnych zasad prawidłowego żywienia Twojego dziecka, między innymi nie podawać przekąsek pomiędzy posiłkami głównymi i ograniczyć do minimum spożywanie cukru. To nie jest łatwe i wymaga konsekwencji, ale warto o to zadbać, ponieważ to wszystko zaprocentuje w przyszłości zdrowiem Waszych pociech. Problemem wielu rodziców jest urozmaicenie diety dziecka tak, aby otrzymywało ono odpowiednią ilość składników odżywczych oraz witamin. Podpowiadamy kilka wskazówek, jak przemycać niektóre składniki do znanych potraw. Jeśli masz wątpliwości, co do tego czy warto wybierać żywność ekologiczną lub suplementować niektóre witaminy, to także nie zawiedziesz się szukając odpowiedzi na te pytania w książce Baby by Ann.

Pisząc tę książkę myślałam przede wszystkim o prawidłowym rozwoju dzieci oraz diecie, która jest smaczna i zdrowa. Chciałam także wskazać zdrowe zamienniki produktów zachowując przy tym pełnowartościową dietę. Towarzyszyła mi także chęć edukacji nas rodziców, w końcu nie o wszystkim musimy wiedzieć od razu, stąd w książce podaję wiele gotowych rozwiązań. – mówi Ania.

Przepisy, przepisy!

Tak, zgadza się ta książka zawiera ich mnóstwo! Jednym z jej celów jest pokazanie Wam, że w zaciszu swojej kuchni jesteście w stanie wyczarować dzieciom zdrowe pełnowartościowe posiłki. To nie jest wcale tak trudne, ani też czasochłonne jak się wydaje. W książce znajdziecie blisko 100 przepisów na sycące i smaczne dania. W tym zupy, dania obiadowe, lunche i desery. Jak zawsze zachęcamy Was do czerpania witamin i minerałów z sezonowych warzyw i owoców. Gotowania prostego, ale smacznego oraz wybierania mięsa ze zrównoważonych hodowli i sprawdzonych źródeł. Jednak nie eliminujemy z diety dobrych cukrów. W książce Baby by Ann znajdziecie także specjalny rozdział dedykowany przyjęciom, który ma pomóc Wam serwować na nich domowe słodkie przekąski, ciasta i ciasteczka w wersji najlepszej dla Waszego zdrowia.

Wszystkie przepisy, którymi dzielę się z Wami w książce są łatwe w przygotowaniu z ogólnodostępnych składników. Wierzę, że Wasze dzieci je pokochają, ale Wy musicie dawać im dobry przykład, dlatego jedzcie je razem z maluszkami.

Warto zaznaczyć, że każde dziecko jest inne, ma inne smaki i inne upodobania. Może w danym momencie nie pokochać brokułów czy kaszy jaglanej, co nie oznacza, że należy o nich zapomnieć. Czasami też to, co sprawdziło się u Twojej siostry czy koleżanki niekoniecznie zadziała u Ciebie. Nie przejmuj się tym i nie poddawaj. Staraj się co jakiś czas wracać do tych smaków i potraw, by dać dziecku szansę na ponowne ich zasmakowanie i polubienie. Pamiętaj, że największym źródłem inspiracji dla maluszków są rodzice, więc Ty również jedz zdrowo i kolorowo.

Pokażmy, że jemy to samo, dzieci nas naśladują, bo dla nich jesteśmy pierwszym wzorcem. Jedzenie możemy urozmaicać ciekawa formą podania, dekoracjami z uśmiechem i wszystkim tym, co może spodobać się naszym małym degustatorom. Maluszki też jedzą oczkami. – Ania Lewandowska

Wierzymy, że ta książka będzie doskonałym poszerzeniem i uzupełnieniem Waszej wiedzy. Mamy także nadzieję, że dzięki solidnej porcji informacji o diecie naszych najmłodszych stanie się dla Was pomocnym narzędziem w budowaniu dobrych nawyków żywieniowych oraz przygotowywaniu codziennych posiłków dla całej rodziny. Baby by Ann jest także doskonałą opcją dla przyszłych rodziców, którzy spodziewają się dzidziusia i chcą przygotować się na kolejne etapy jego rozwoju. Ta książka jest tak naprawdę dla każdego komu leży na sercu zdrowe odżywianie.

Jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, ponieważ od dzisiaj książkę możecie zamówić również na naszej stronie Baby by Ann. Koniecznie podzielcie się z nami wrażeniami w komentarzach. Miłej lektury!

Zdjęcia: Aneta Zamielska i Dorota Szulc