05.06.2020

Mama na desce

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” mówi staropolskie powiedzenie, które znamy wszyscy. Jednak kwarantanna nie sprzyja dbaniu o formę i chwilowo odebrała nam codzienne przyjemności, jak poranny jogging, zajęcia jogi z przyjaciółkami, czy lekcje boksu. Jak zadbać o ciało i aktywność w domu… z gromadką szalonych dzieciaków na głowie? Znamy receptę, która jest dziecinnie prosta.

Dzieci to wulkany energii dla których codzienna dawka ruchu i sportu to norma. Dlatego kwarantanna to wyzwanie nie tylko dla nich, ale także dla rodziców: w kwestii domowej edukacji, wymyślaniu zabaw z rodzeństwem i w zapewnieniu niezbędnej dawki ruchu. Rodzice dzieci, których „wszędzie pełno” już doskonale wiedzą, że w tej materii nieoceniona jest deska do balansowania Wobbel.

Balansująca deska holenderskiej marki, stała się hitem kilka sezonów temu ze względu na swoją wszechstronność i praktyczność. Kiedy za oknem siąpi deszcz, możemy mieć pewność, że dzieci nie będą się nudzić w domu ani przez chwilę. Deska też świetnie sprawdza na działkach i w przydomowych ogrodach, gdzie pociechy mogą się bawić na świeżym powietrzu.

Magia tej deski polega na tym, że dba nie tylko o mięśnie najmłodszych, ale także o ich kreatywność. Zabawa na desce stymuluje ich równowagę i siłę podczas balansowania. W trakcie zabawy, dzieci rozwijają świadomość ciała, wzmacniają mięśnie i ćwiczą koordynacje. Wszystko to w bezpiecznych warunkach, bo deska posiada filc, który chroni przed ślizganiem się.

Warto podkreślić, że deska jako jedna z nielicznych dziecięcych zabawek, ucieszy dorosłych fanów dizajnu. Jej nieokreślony półokrągły kształt i faktura jasnego drewna z łatwością wkomponuje się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza w skandynawskim stylu. Artystyczne dusze będą zachwycone możliwością personalizowania swojej deski. Można ją malować i ozdabiać wedle uznania. Dzięki swojemu kształtowi jest też cenna w dziecięcych zabawach, np. jako pagórek na trasie kolejki lub górski szczyt podczas wędrówki ulubionych pluszaków.

Rodzinne ćwiczenia

Nas zaskoczyło nowe podejście do deski Wobbel i skala jej możliwości dla dorosłych. Okazuje się, że nie tylko dzieciaki mogą bawić się i ćwiczyć na desce. Parametry techniczne i funkcje Wobble doskonale sprawdzają się w treningach osób dorosłych. Co to oznacza? Czas wytłumaczyć dzieciakom, że mama także ma ochotę codziennie balansować na desce lub należy kupić kolejny model do kolekcji i ćwiczyć razem. Trenerka fitness Gosia Reysner przetestowała dla nas deskę Wobbel i sprawdziła, jak ćwiczenia na niej dobroczynnie wpływają na ciało.

Podczas trwania domowej kwarantanny nawet kwadrans poświęcony dbałości o formę jest drogocenny. Siedzący tryb życia wpływa nie tylko na przyrost tkanki tłuszczowej, ale także usztywnienie mięśni. Wykonanie rozluźniającej sesji jogi w domu to nie problem, do czasu… kiedy w domy harcują dzieci. Wtedy warto wykonać taki trening wspólnie z nimi i sprawnie połączyć sport z zabawą.

Na desce Wobbel możesz bez problemu wykonać ćwiczenia rozluźniające mięśnie, jogiczne asany lub ćwiczyć równowagę. Wykorzystaj deskę, by wykonać na niej ulubione elementy swojego treningu, zarówno w domu, jak i na tarasie. Balansowanie na desce rozwinie twoją motorykę, usprawni koncentrację i koordynację. Oprócz wzmocnienia mięśni, możesz także liczyć na głęboki relaks, bo bujanie wycisza emocje, koi i daje poczucie bezpieczeństwa.

Pomysłów na ćwiczenia wam nie zabraknie, bo to każdej deski dołączone są emaliowane karty z zestawami ćwiczeń. Ich autorkami są Judith Koe i Rianne Roodbeen z Amsterdamu, wykwalifikowane specjalistki w dziedzinie jogi dla dzieci, które zadbają o zdrowie całej twojej rodziny. Wybieracie pozycję Żabki, Tancerza czy Podwójną gwiazdę? Czas się pobujać!

Za wspólne ćwiczenia dziękujemy Gosi Reysner z Healthy Teamu oraz wspaniałej rodzinie Marty.

zdjęcia: Kasia Kaszak