28.07.2018

Mięciutkie placuszki dla małych i dorosłych

Chcę Ci przedstawić doskonałą alternatywę dla klasycznych placuszków. Te z mojego przepisu są miękkie i delikatne, a do tego zdrowe. Zawierają awokado i ryż, a dodatkowo możesz wzbogacić je o szpinak. Serwując je swojemu Maluszkowi dostarczasz mu niezbędnych witamin i składników odżywczych. Takich jak żelazo, potas, magnez, w które bogaty jest szpinak, a także zdrowe kwasy tłuszczowe z awokado.

Szpinak to bogactwo witamin i minerałów, m.in.: potasu, witaminy K, witaminy A i karotenoidów. Jest także doskonałym źródłem magnezu, dzięki czemu ma dobry wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, obniża podatność na stres, a przy tym wykazuje właściwości uspokajające. Zdrowe kwasy tłuszczowe, w które bogate jest awokado są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dostarczają mu energii. Ryż natomiast pomaga regulować pracę jelit.

To jak grasz w zielone? A więc do dzieła!

Przygotuj składniki:

• 1 awokado (140 g)
• 2 banany (400 g)
• 1 jajko (60 g)
• 1 łyżka masła klarowanego (15 g)
• 5 łyżek ugotowanego ryżu (75 g)
• 2 łyżki LIO Shake Szpinak (opcjonalnie) (20 g)

Sposób przygotowania:

Wszystkie wymienione składniki, poza masłem klarowanym, umieść w malakserze i zblenduj na gładką masę. Możesz użyć w tym celu także blendera ręcznego. Rozgrzej patelnię i rozpuść na niej masło. Nakładaj niewielkie porcje i smaż po kilka minut z jednej i z drugiej strony pod przykrywką, aż placuszki się zarumienią.

To danie świetnie sprawdzi się jako ciepłe śniadanie lub kolacja. Możesz także eksperymentować i zmieniać dodatki. Ja zachęcam Cię do lekko wytrawnej wersji ze szpinakiem, który dodatkowo doda im koloru. Ale możesz eksperymentować i zamienić je na słodki podwieczorek dodając na przykład LIO Shake Malinę. Dzieci to lubią!