27.05.2021

Misja „dobra forma”, czyli jak trenować z dzieckiem.

Najnowsze technologie pomagają nam pożegnać się z ograniczeniami i  wymówkami. Po długich miesiącach spędzonych w domu, warto zadbać o  swoją formę i dobre samopoczucie. Jak? Na własnych zasadach, czyli na przykład podczas codziennego spaceru z dzieckiem. Teraz to możliwe, dzięki  nowoczesnym wózkom biegowym przyczepką, które ułatwiają rodzicom uprawianie sportu.

Majowe promienie słońca i budząca się do życia natura zachęcają do zadbania o  siebie i swoje samopoczucie. Wizyta u fryzjera, czy kosmetyczki zawsze  poprawiają nastrój, ale długofalową poprawę zapewniają wyłącznie zdrowe  ciało i duch. Dbanie o lepszą formę, warto zacząć od codziennych, niewielkich zmian. To szczególnie ważne, kiedy w wirze obowiązków home office, mamy także po opieką pociechy. Szalone tempo dnia nie zwalnia, dlatego warto  zoptymalizować codzienne czynności, które zaowocują dodatkową dawką  endorfin i większą sprawnością ciała.

Self-care na co dzień 

Dbanie o osiągnięcie dobrej formy rozpocznij już od samego rana. Niezwykle  pomocne będzie menu bogate w świeże warzywa, owoce i składniki odżywcze,  jak błonnik. Dzień rozpocznij od szklanki wody z cytryną, a tradycyjną kawę  zamień na tę z cykorii lub zbożową. Białe pieczywo zastąp pumperniklem lub płatkami owsianymi, które zafundują Ci solidną dawkę energii na resztę dnia. Gazowe napoje zastąp wodą mineralną i sokami świeżo wyciskanymi. Tak łatwe  do wprowadzenia do życia zmiany będą dzień po dniu procentować zdrowszym  ciałem i lepszym nastrojem. 

Nieodłączną częścią dbania o siebie jest aktywność fizyczna, która zapewnia  ciału witalność i zastrzyk endorfin. Treningi stały się jednak szczególnie trudne do wykonania, gdy pandemiczna rzeczywistość wymagała pozostania w domach. Praca w trybie home office oraz jednoczesne zajmowanie się  pociechami okazały się skutecznie wysysać energię i chęć do zajęcia się sobą. Z pomocą przychodzą nam jednak najnowsze technologie, które w prosty sposób umożliwiają każdemu rodzicowi trening… w trakcie codziennego spaceru z  dzieckiem!

Wózek biegowy do zadań specjalnych 

Każdy rodzic wie, jak trudno wygospodarować czas na trening i zadbanie o własną formę. Z pomocą przychodzi kultowa marka Cybex, która  zaprojektowała wózek biegowy AVI z przyczepką ZENO. Ten dizajnerski model łączy w sobie kilka funkcji.

Ultra lekki wózek i przyczepka pochodzą z najnowszej kolekcji CYBEX SPORT, zaprojektowanej przez byłego zawodowego sportowca i założyciela marki Martina Pos’a. To pierwsze tego  typu wielofunkcyjne wózki 4w1, które pozwalają aktywnym rodzicom na  bieganie, jazdę na rowerze, narciarstwo biegowe oraz inne aktywności na  świeżym powietrzu wspólnie z pociechami.

 

Zdjęcia: Tomasz Odziemek & Natalia Odziemek

Za udział w sesji dziękujemy Magdzie i Stefani.