07.05.2020

Budzimy się i zasypiamy z nowym Puciem!

Pucio podbił mnóstwo serc i z powodzeniem uczy i bawi najmłodszych już od kilku lat. Rodzice uwielbiają sięgać po wydawnictwa opatrzone tym tytułem, bo wiedzą, że gwarantują one dobrą zabawę dla ich Pociech. Ponadto Pucio pomaga przejść dzieciom przez pierwsze etapy rozwoju ich mowy. Właśnie ukazały się dwie nowe książeczki z tej serii: „Pucio mówi dzień dobry” oraz „Pucio mówi dobranoc”.

Autorka serii, pedagog dziecięcy oraz specjalistka z zakresu logopedii, Marta Galewska-Kustra oraz ilustratorka Joanna Kłos po raz kolejny zabierają dzieci w świat Pucia i jego sympatycznej rodzinki!

„Pucio mówi dzień dobry”

Pucio i jego siostra Misia z uśmiechem na buzi rozpoczynają kolejny dzień, gdy słońce zagląda do nich przez okno. Ich poranny rytuał to przywitanie się z otaczającym je światem. Pucio mówi dzień dobry zwierzątkom dostrzeżonymi za oknem, a nawet przejeżdżającym ulicą autom. Następnie rodzeństwo pokazuje dzieciom jak ważna jest poranna higiena, myją więc ząbki i buzię. Kolejno wybierają ubranie i siadają do śniadania, które jest bardzo istotnym posiłkiem. Za chwilę będą gotowi dobrze rozpocząć dzień pełen przygód. Przed wyjściem do przedszkola nie zapominają pobawić się z młodszym braciszkiem oraz nakarmić ukochanego kotka i pieska. Przejdźcie razem z Puciem i Misią przez codzienne rytuały, a być może znajdziecie w nich podobieństwo do Waszych.

Pucio mówi dobranoc”

Po dniu pełnym przygód nastał wieczór. Księżyc nieśmiało zagląda już przez okno pokoju Pucia. Misia smacznie już śpi, ale Pucio nie może zasnąć, więc szuka zajęcia. Postanawia pograć na ukulele, co okazuje się nie najlepszym pomysłem, ponieważ może obudzić resztę domowników. Tata postanawia więc pokazać synkowi, że świat zapada w sen, aby odpocząć. I tak dźwig, który Pucio widuje z okna swojego pokoju, ciężko pracuje na budowie przez cały dzień, a teraz śpi. Tak samo Pan z Parku, który sprzedaje lody, Ciocia, drzewo i wiewiórki, które je zamieszkują także. Wszyscy tak samo potrzebują odpoczynku i regeneracji – zwłaszcza dzieci i rodzice. W końcu i Puciowi udaje się zasnąć.

„Pucio mówi dzień dobry i „Pucio mówi dobranoc to świetne propozycje dla dzieci, którym pomału chcemy przybliżyć pewną systematyczność i codzienne rytuały. Pokazują one, że małe lub większe obowiązki dotyczą każdego z nas i mogą być dobrą zabawą. Pucio i Misia uczą także dzieci dbać o ukochane zwierzęta.

Obie książeczki są kompaktowe, mają twardą solidną oprawę, więc świetnie sprawdzą się w podróży i podczas spaceru lub pikniku. Możecie zabrać je ze sobą wszędzie i wracać do przygód tego wesołego rodzeństwa, kiedy tylko chcecie. Książeczki dedykowane są dzieciom w wieku 1+, ale są doskonałą propozycją także dla dwu i trzylatków.

 

zdjęcia: Marta Baszuk