27.05.2020

Czas na kawę!

Dzisiaj będzie o kawie. Jak wiadomo dla wielu rodziców jest to napój mocy. Puszczamy do Was w tym momencie oko, bo wiemy, że wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej dnia.

Znacie taki obrazek? Dzieci już przebudzone, szaleją po domu, a Wy wertujecie w myślach co powinniście zrobić dzisiaj w pierwszej kolejności, na przemian z tym, co zaraz zrobicie na śniadanie. Domowy harmider jest dla Was czymś tak naturalnym, jak śpiew ptaków w lesie o poranku. A z tyłu głowy jedna myśl; no dobrze, zaraz się tym wszystkim zajmę, ale najpierw kawa!

Każdego dnia na świecie wypija się ponad dwa i pół miliarda filiżanek kawy. My w Polsce dziennie wypijamy co najmniej filiżankę. Daleko nam wprawdzie do słynących z najlepszej kawy na świcie Włochów, ale powoli nadganiamy ich w docenianiu jej właściwości. O czym świadczy fakt, że wybieramy kawę coraz częściej ze względu na jej jakość. Jeśli mowa o jakości to polecamy Waszej uwadze debiutującą u nas kawę RL9. Do wyboru są dwa rodzaje: crema i espresso. Obje kawy występują w wersji mielonej oraz w ziarnach. Sami możecie wybrać, która z nich bardziej pasuje do waszego rytuału parzenia kawy.

My lubimy kawę z kawiarki ciśnieniowej oraz z ekspresu. Ostatnio mieliśmy możliwość przetestowania ekspresu KRUPS Evidence One. Od razu poznaliśmy się na jego zaletach i śpieszymy podzielić się z Wami tym, co zwróciło naszą uwagę. Ten ekspres może zrobić dwie kawy mleczne za jednym dotknięciem, to dzięki opcji podwójnego cappuccino lub caffé latte.

Z naszej mini sondy wiemy, że to jedne z ulubionych rodzajów kaw rodziców. Jeśli gustujecie w cappuccino lub Wasze dzieci lubią spienione mleko do kawy zbożowej, to także zrobicie je z tym ekspresem, ponieważ daje on możliwość ustawienia 12 spersonalizowanych przepisów na napoje, które następnie możemy zapisać. Jest łatwy w obsłudze i możesz działać z nim intuicyjnie dzięki dotykowemu wyświetlaczowi. Czasami każdy z nas ma ochotę na coś nowego i tutaj można poszaleć, gdyż ekspres jest zaprogramowany na aż 17 różnych przepisów na kawę.

To co jest jego plusem, to również wyjątkowy ponadczasowy design, który idealnie wkomponuje się w przestrzeń zarówno dużej jak i małej kuchni, w domu jak i w biurze. KRUPS daje nam także możliwość personalizacji, czyli stworzenia własnego frontu ekspresu za pomocą specjalnego konfiguratora. Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto podkreślić, to działania w duchu zero waste przy tworzeniu wyjątkowych karafek, które firma produkuje we współpracy z Rygalik Studio. Maja one unikatowy kształt, a kula zamykająca karafkę wykonana jest ze zmielonych ziaren kawy poddanych recyklingowi – zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju (każdy, kto zdecyduje się zakupić ekspres Evidence One w sklepie online otrzyma taką karafkę bezpłatnie).

Dla wielu z nas picie kawy łączy się z pewnym rytuałem. Czujemy wtedy, że mamy chwilę dla siebie, że to nasze pięć minut na podładowanie akumulatorów. Z naszego rozeznania wynika, że są 3 rodzaje najczęściej pitej kawy, które za pomocą ekspresu przygotujecie w mgnieniu oka, oszczędzając czas i zachowując maksimum aromatu i smaku. Pomoże w tym technologia tampingu o sile nacisku 30 kg. A co to takiego pomyślicie? To technologia, która odpowiada za intensywny smak i aromat kawy z ekspresu Evidence One.

„Mała czarna” czyli espresso jest zaprogramowana w ekspresie, wciskamy odpowiedni guzik i gotowe. Tak samo sprawa ma się z latte. Idealne flat white natomiast uzyskamy robiąc najpierw espresso, a następnie cappuccino i łącząc je ze sobą.

Może spotkaliście się z taką opinią, że picie kawy jest niezdrowe i stanowczo odradzają się ją osobom, które chcą szczególnie dbać o swój organizm. Jeśli zastanawiacie się czy to prawda, to mamy dla Was dobre informację – nic bardziej mylnego. Kawa ma też swoje dobroczynne działanie i wcale nie musicie z niej rezygnować. Pamiętajmy jednak, że jak we wszystkim tak i w piciu kawy należy zachować umiar.

Dla nas rodziców kawa ma szczególne znaczenie. Nie tylko potrafi nam załadować akumulatory, ale po prostu poprawia nam samopoczucie. Lubimy jej smak i aromat. Kawa ma działanie pobudzające do działania oraz redukujące uczucie zmęczenia, dlatego lubimy po nią sięgać na przykład pracując lub będąc w trasie samochodem. Co ciekawe kawa jest także niezłym źródłem antyoksydantów. Tak, tych substancji, które są odpowiedzialne za spowolnienie procesów starzenia się.

Jednak jak zawsze w takich przypadkach są dwie strony medalu i pamiętajmy o tym, aby z piciem kawy nie przesadzać. Jednak dobrej jakości kawa wypijana w niewielkich ilościach na pewno nam nie zaszkodzi.  W końcu też na cały nasz dzień składają się małe przyjemności w tym filiżanka ciepłej, aromatycznej kawy. Najlepiej z małym co nieco do zestawu.

Jeżeli chcielibyście wypróbować jeden z ekspresów marki KRUPS to mamy dla Was wyjątkowy kod rabatowy o wartości 20% na wszystkie produkty ze sklepu online (z wyłączeniem promocji). Kod rabatowy to: LEWA20 i jest ważny do końca czerwca.

Za współpracę podczas sesji dziękujemy Kai Szostak i jej całej rodzinie.

zdjęcia: Kasia Rękawek