28.05.2020

Dzień Dziecka – jak zrobić udane party w domu?

Dzień Dziecka w tym roku będzie inny niż zwykle. Pandemia nieodwracalnie zmieniła nie tylko naszą codzienność, ale także plany i sposoby świętowania. Dzień Dziecka z całą pewnością można do takich szczególnych okazji zaliczyć. Jak go spędzić, by był równie magiczny, jak poprzednie? Poznaj przepis na udany Dzień Dziecka naszych nowych czasów. Świętowanie Dnia Dziecka bez ukochanej paczki przyjaciół to największa zmiana tegorocznego święta, ale spędzenie go w całości z mamą i tatą to też wielka frajda. Warto już od rana zacząć wspólną zabawę i wypełnić harmonogram dnia ulubionymi zajęciami.

Sztuka celebrowania

Dzień wcześniej, gdy dziecko już zaśnie, przygotuj waszą wspólną domową przestrzeń, czyli salon i jadalnie. Wystarczy, że udekorujesz je balonami, a w oknach i na lampach powiesisz papierowe girlandy. To wydatek rzędu kilkunastu złotych, a gwarantuje efekt wow i wielki uśmiech na twarzy twojego dziecka. Świetny efekt zapewniają także papierowe rozety. Wielką radość na buzi twojej pociechy zapewni też informacja, że dzisiaj każda kuchenna zachcianka ma szansę się spełnić. Dlatego ulubione pankejki z truskawkami, bananami, syropem klonowym, masłem orzechowym, kakaową posypką i bitą śmietaną (np. kokosową) będą idealnym rozpoczęciem tego święta.

Dom zabaw

Dzień Dziecka to zwykle dzień pełen zajęć i atrakcji i tak musi być w tym roku. Z tej okazji salon trzeba zmienić na krainę przygód i aktywności. Po śniadaniu usiądźcie wspólnie do plecenia wianków z kwiatów. To nie tylko świetna zabawa, ale sposób na rozwijanie kreatywności i umiejętności manualnych. Gotowe wianki możecie razem nosić przez cały dzień. Chłopcy chętnie zasiądą z rodzicami do robienia drewnianych bransoletek z koralików. Ozdoby w indiańskim stylu mogą być nowym symbolem przynależności do tajnego klubu z bratem i tatą. Każdy rodzic wie, że najlepsza zabawa odbywa się w kuchni. Drogą głosowania wybierzcie, czy waszym wspólnym dziełem będą dzisiaj ulubione maślane ciasteczka, czy domowej roboty pizza. Odmierzanie odpowiedniej porcji składników, mieszanie ciasta, krojenie warzyw i owoców, a później układanie ich na cieście to zabawa, która może trwać dla dzieci w nieskończoność. Jeżeli wybraliście ciasteczka, to własnoręczne dekorowanie ich przez dzieci będzie kolejnym etapem zabawy.

Popołudnie artystów

Każda udana impreza to impreza z dobrą playlistą. Warto iść o krok dalej i zorganizować karaoke. Śpiewanie ulubionych piosenek do plastikowego mikrofonu i robienie występów przed rodzicami to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw. Tym razem warto uzbroić się w cierpliwość i wysłuchać całego koncertu, głośno klaskać i sypać konfetti. Playlistę z podkładami muzycznymi i tekstami piosenek bez trudu znajdziesz w internecie.

Małego artystę introwertyka ucieszy kącik z masami plastycznymi. Ugniatanie składników, brudzenie rąk i mazanie się w masach to atrakcja, która może trwać godzinami. Warto przygotować specjalny kącik, gdzie rozłożysz folię oraz kilka talerzyków na których dziecko będzie tworzyło swoje dzieła. Hitem wciąż jest robienie slimów, ale wypróbujcie masy balonowej. Składniki to:

  • 4 łyżki białego kleju Bambino,
  • 4 łyżki żelu do prania
  • 4 łyżki pianki do golenia.

Całość mieszamy i tworzy się masa do której wkładamy słomkę do napojów. Dmuchamy i z masy powstają balony.

Dzieciaki, które uwielbiają tworzyć, będą także zachwycone wzięciem udziału w warsztatach online. W Dzień Dziecka bądźcie z nami na naszym instagramowym live o godz. 17.30, na którym razem ze specjalistami od kartonowych zabawek DIY Koko Carbords, będziemy tworzyć zabawkową tacę z lodami – w całości wykonaną z papieru! Aby dołączyć do wspólnej zabawy, możecie kupić gotowy zestaw do stworzenia tacy z lodami w ich sklepie online. Do wykonania kartonowej zabawki, potrzebne będą też przybory każdego małego artysty, czyli:

  • nożyczki,
  • klej,
  • zszywacz i zszywki,
  • ołówek,
  • igła lub dziurkacz,
  • linijka
  • brązowy pisak lub kredka.

Przygotujcie się na wspólne kreatywne popołudnie bez cienia nudy.

Wisienką na torcie tego dnia będzie piniata. Rozbijanie jej to zawsze wiele emocji i dziecięcej radości. Uzbierane z jej wnętrza cukierki będą słodkim dodatkiem do kolacji w tym szczególnym dniu.

Udanego nowego Dnia Dziecka!