05.06.2019

Dzień Dziecka z Baby by Ann

Z czym Wam kojarzy się Dzień Dziecka? Z dniem pełnym niespodzianek? Specjalnie przygotowanymi rodzinnymi wycieczkami? Nieograniczoną zabawą oraz ulubionymi smakołykami? Każde ze wspomnień jest inne, ale równie wyjątkowe, zapisane w głębi serca i przypominające o beztroskich chwilach dzieciństwa.

Jako rodzice chcemy, aby każdy dzień zapisywał się radośnie w pamięci naszych dzieci. Okazja, jaką był zbliżający się Dzień Dziecka, sprawiła, że wpadliśmy na pomysł, aby przygotować coś wyjątkowego dla dzieci, i nie tylko. Razem z Volvo Drywa oraz Cybex Polska myśleliśmy, główkowaliśmy i zbieraliśmy wspólne pomysły.  A gdyby tak zorganizować dzień pełen atrakcji, które nie tylko będą bawić, ale również edukować? Dzień, który byłby dedykowany głównie dzieciom i ich uciechom, ale też poświęcony rodzicom? Tak powstała idea zorganizowania Dnia Dziecka na wesoło, z dużą dawką aktywności i energii oraz elementami bezpieczeństwa. Gdzie czas najlepiej płynie? Na świeżym powietrzu! Do tego powiew nadmorskiej bryzy i już mieliśmy gotową lokalizację!

Tego dnia przestrzeń gdańskiego Starego Maneżu zamieniła się w radosne miejsce, które wypełniał dźwięczny śmiech dzieci. W specjalnie stworzonych strefach przygotowaliśmy szereg atrakcji, które angażowały całe rodziny. Uczestnicy mogli obejrzeć nowe modele wózków i fotelików samochodowych od Cybex oraz porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Foteliki samochodowe oraz wózki są wykonane z precyzją oraz dbałością o szczegóły, a ich design przykuwał wzrok nie jednego przechodnia. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład dla najmłodszych poprowadzony przez eksperta z zakresu ruchu drogowego Marka Konkolewskiego. Dzieci mogły dowiedzieć się o tym jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze, a potem wziąć udział w krótkim quizie i sprawdzić zdobytą wiedzę. Inną atrakcją była gra w twistera czy suche i miękkie baseny od Mini Be. Baseniki wypełnione po brzegi kolorowymi kulkami świetnie sprawdziły się dla najmłodszych dzieci.

Wspaniałe atrakcje przygotowały dziewczyny z Moje Mam, które swoją pozytywną energią oraz uśmiechami od ucha do ucha zarażały każdego. Dziewczyny z gdańskiego studia, własnoręcznie stworzyły stację, do której budowy wykorzystały naturalne materiały. Po przekroczeniu drewnianej bramki owiniętej bluszczem, każdy zainteresowany mógł znaleźć się w krainie artystów. Kolorowe bańki wirowały w powietrzu, żeby delikatnie rozbijać się na kartkach papieru, a przy tym tworzyć piękne obrazy.  Malowanie twarzy, klejenie ekologicznych zwierzątek czy lepienie w elastycznej masie – każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Dziewczyny ze swoim podejściem i głowami pełnymi pomysłów sprawiły, że dzieci z przyjemnością korzystały z przygotowanych kreatywnych zabaw.

Malowanie po samochodzie? To raczej wizja, która u każdego rodzica powoduje pojawienie się gorączki. Na naszym Dniu Dziecka było to całkowicie możliwe dzięki Volvo Drywa! Testowy model Volvo rozpoczął imprezę błyszcząc się lśniącą bielą i zachęcając wszystkich do wzięcia pędzli w dłoń. Ile było przy tym zabawy! Jak się okazało, nie tylko najmłodszych korciło, aby pojazd przyozdobić najróżniejszymi barwami. Wspólnymi siłami stworzyliśmy samochód w niepowtarzalnym tęczowym kolorze. Tego dnia, Volvo Drywa pozwoliło również najmłodszym posterować małymi samochodzikami i urządzić wyścigi. Rodzice w tym czasie mieli możliwość zapoznania się z nowym modelem Volvo S60, który idealnie nadaje się na rodzinny pojazd.

W czasie, kiedy dzieci były zajęte harcami oraz zabawami, w głównym budynku odbył się wyjątkowy trening poprowadzony przez Anię Lewandowską oraz Healthy Team. Gdy na scenie pojawiła się Ania, poziom energii niesamowicie wzrósł. Wspólne ćwiczenia rozgrzały wszystkich. Ania przygotowała trening opierający się na podstawach sztuk walki. W rytmie dynamicznej muzyki wyciskała siódme poty ze wszystkich osób, które tego dnia postawiły na aktywność fizyczną. Ćwiczyła, skakała, dopingowała oraz pomagała, a cała sala ochoczo ćwiczyła! Wśród aktywnych znaleźli się również mężczyźni oraz nastoletnie dziewczynki, które wykazały się niesamowitą wytrzymałością. Po treningu był czas na wspólne robienie zdjęć i krótkie rozmowy. Ważne podczas oraz po treningu jest nawodnienie organizmu odpowiednią ilością płynów. Na aktywnych czekały orzeźwiające i schłodzone butelki z wodą czy zdrowymi napojami.

Chwilę później Ania ze swoimi przyjaciółmi z Healthy Team – Andzią, Katriną i Kubą zniknęli na moment, aby przebrać się w kimona. To również był ich moment powrotu do czasów dzieciństwa i wspólnego trenowania karate. Wystąpienie w kimonach przywołało radosne wspomnienia. Był to czas na zajęcia karate przeznaczone dla dzieci. Na trawiastej polanie, skąpanej w słońcu ustawiła się duża grupa młodych uczniów. Ania pokazywała podstawy z karate – uderzenia, obrony. Wszystkie zebrane dzieci wtórowały jej. Ćwiczenia przebiegły wśród okrzyków radości oraz śmiechu. Rodzice przypatrywali się swoim małym karatekom.

Skoro dzień dziecka kojarzy się ze smakołykami to nie mogło ich zabraknąć i na naszej imprezie. Lato zbliża się wielkimi krokami, a co każdy uwielbia jeść o tej porze roku? Zimne lody! Foods by Ann przygotowało zdrowe i pyszne sorbety, które chłodziły każdego spragnionego. Do tego można było spróbować wypełnionych witaminami, owocowych smoothie czy najeżonych orzechami batoników. Przygotowaliśmy również specjalne stanowisko wraz z pomocą Hurom Polska, przy którym na spragnionych czekał świeżo wyciskany sok z dorodnych jabłek.

Do korzystania z przygotowanych atrakcji zachęcał wszystkich Kuba Wesołowski, którym swoim poczuciem humoru rozbawił niejednego uczestnika imprezy.

Dla nas ten dzień był wyjątkowy – nie tylko z okazji wyjątkowego dnia naszych maluchów. Daliście nam tyle niesamowitej energii i pozytywnych emocji, że wiemy, że kolejne imprezy czekają na nas w przyszłości. Dziękujemy! 

Za pomoc w realizacji eventu ogromne podziękowania dla naszych partnerów Volvo Drywa oraz Cybex Polska, Moje Mam za wspaniałe animacje, Ekolnik za wytrzymałe, tekturowe mebelki Pinegard za śliczne drewniane domki, Hurom Polska za świeże soki, Oshee i Kinga Pienińska za zaspokojone pragnienie, Foods by Ann za przepyszne przekąski i ziiimne lody, Mini Be za urocze baseny, Way to Play za mini autostradę.

Zdjęcia: Didi Domańska oraz Edyta Steć