02.06.2020

Fryzury dla dzieci

Proste w wykonaniu, obezwładniająco urocze i długotrwałe – takie powinny być idealne fryzury dla dzieci. Jeżeli nie jesteś mistrzynią fryzjerstwa, a włosy twojej córeczki są niesforne jak loki Zuzi Kędziorek, sprawdź nasze sprawdzone pomysły na łatwe i piękne uczesania dla dzieci, które wykonasz własnoręcznie.

1. Słowianka

Niby proste warkocze, ale czaru nadają im stokrotki wplecione we włosy. Aby wykonać taką fryzurę potrzebujesz ok. 8 stokrotek rosnących w twoim ogródku. Gdy warkocze będą gotowe, wbij w skrzyżowania pasm warkocza stokrotki na łodygach i przypnij je małymi spinkami od wewnętrznej strony. Jeśli nie masz pod ręką stokrotek, sprawdzą się małe spinki w ich kształcie. Efekt „wow” gwarantowany.

2. Lata 90.

Moda na lata 90. nie mija. Trendy tego okresu nie dotyczą tylko stylizacji, ale także fryzur. Ta propozycja jest zainspirowana lookiem Reni Jusis z teledysku „Zakręcona” i gwiazdą pop Mel B z girslbandu Spice Girls. Jeśli twoja córka ma burzę włosów, wyczesz na przedniej części głowy dwa rogi (na wzór klasycznych kucyków) i opleć je cienkimi gumkami do włosów. Resztę włosów z tyłu głowy puść wolno, przestaną jej przeszkadzać nawet podczas najbardziej szalonych zabaw.

3. Koczek

Ulubiona fryzura mamy to także świetny pomysł na fryzurę córki. Niedbały koczek o nieregularnym kształcie z którego wychodzą pasma włosów z łatwością stworzysz na głowie córki. Jeśli swobodnych pasm jest zbyt wiele, dodaj stylową opaskę do włosów z miękkiej tkaniny. Voile!

4. Sama słodycz

Małe księżniczki z krótszymi włosami będą zachwycone nową odsłoną kucyków. Wystarczy, że zrobisz przedziałek na środku głowy, dwie części włosów zwiążesz w dwa kucyki i opleciesz je gumkami. Gumki opleć dodatkowo pasmem włosów, by je zasłonić i zabezpiecz małymi spinkami w neutralnym kolorze. Gotową fryzurę wykończ dopinając dwie niewielkie materiałowe  kokardki w pastelowych odcieniach. Poziom słodyczy niebezpiecznie podskoczy do góry!

5. Pleciony kucyk

Jeśli jesteś nieco bardziej wytrawną fryzjerką, skuś się na warkocz wpleciony w wysoko upięty kucyk. Warkocz zacznij pleść z pasm włosów od czoła, aż po czubek głowy (dosyć ciasno przy skórze). Zabezpiecz go gumką do włosów. Resztę kosmyków dokładnie wyczesz i złap je razem wysoko na czubku głowy, by uformować z nich efektowny kucyk.

Za pomoc w sesji dziękujemy Marcie oraz sklepowi hlonda6.

zdjęcia: Kasia Kaszak