29.04.2019

Majówka w mieście

Majówka to okazja do rodzinnych wyjazdów poza miasto, ale tych kilka wolnych wiosennych dni można spędzić rodzinnie, ciekawie i kreatywnie również w mieście. Oto nasze propozycje na majówkę w Warszawie.

MAJÓWKOWE WARSZTATY W MANUFAKTURZE CUKIERKÓW

…czyli Pokazy Wytwarzania Cukierków metodą średniowieczną oraz Warsztaty Kręcenia Lizaków. Oczywiście z degustacją jeszcze ciepłych słodkości oraz mnóstwa innych kolorowych produktów Manufaktury. Uczta dla dziecięcego podniebienia od 1-5. maja. 

HOLI PARTY

Słyszeliście już o rodzinnej imprezie, na której można się obsypywać kolorowym proszkiem? To popularna rozrywka na całym świecie, w której uczestniczą całe rodziny. Organizatorzy zapewniają zabawy proszkiem holi, konkursy dla najmłodszych z nagrodami oraz atrakcyjną oprawę muzyczną. Kolorowej zabawy życzmy 1. maja w Parku Praskim.

ZABAWIANKI Z NIEPODLEGŁĄ

1. maja kawiarnia „Niepodległa. Miejsce spotkań” w Łazienkach Królewskich zaprasza najmłodsze dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe. Animatorki zapewnią maluchom atrakcje dostosowane do ich grupy wiekowej. W programie między innymi słuchanie bajek i poznawanie różnych technik plastycznych oraz taniec i śpiew. Pobudzone dziecięce zmysły i wyobraźnia gwarantowane:)

PIKNIK RODZINNA EUROPA

To również propozycja pochodząca z Łazienek Królewskich zaplanowana na 1. maja. Przewidziano mnóstwo atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, łącznie z dorosłą. Gry, widowiska akrobatyczne, warsztaty plastyczne i sztukmistrzowskie oraz happening. A to wszystko w pięknej parkowej scenerii Łazienek.

MAJÓWKA Z DRUKIEM 3D

Atrakcja przeznaczona dla nieco starszych dzieci, z której będzie można skorzystać w dniach 1-3. maja. Każdego dnia uczestnicy warsztatów nauczą się czegoś nowego, od drukowania poprzez projektowanie po skanowanie  w 3D. Każdy otrzyma też drukowaną pamiątkę.

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO NA WIŚLE

Oficjalne rozpoczęcie sezonu odbędzie się 4. maja w samym sercu warszawskiego odcinka Wisły. W programie szkolenia z wioślarstwa dla dzieci powyżej 10. lat oraz dla dorosłych w towarzystwie innych propozycji rekreacyjnych i kulturalnych. Imprezę zamknie koncert dwóch orkiestr na obu przeciwległych brzegach Wisły.

KINO MURANÓW

„BASIA 2” to propozycja dla najmłodszych miłośników kina. Adaptację czterech książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak będzie można zobaczyć 1. i 2. maja. „Z Basią nie można się nudzić!”

TEATR MAŁEGO WIDZA

4. i 5. maja Teatr Małego Widza zaprasza w podróż dookoła dziecięcej codzienności. „Cztery pory roku” to spektakl, w którym na małych widzów czeka dużo niezwyczajnej muzyki, tańca i poetyckiej opowieści o przyrodzie. Duuużo pięknych wrażeń nie tylko dla najmłodszych…

ZOO

Wiosenne dni na początku maja to idealna okazja do odwiedzenia ogrodu zoologicznego, kiedy zwierzęta swobodnie przechadzają się po wybiegu i  można podziwiać je w całej okazałości, a nawet podejrzeć podczas karmienia. Świeże powietrze, przestrzeń i przyroda, czyli odpoczynek dla całych rodzin.

MULTIMEDIALNY PARK FONTANN

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann to doskonała rozrywka dla małych i dużych. Tegoroczny sezon letni rozpocznie się 1. maja. Widowiska wodne i multimedialne cieszą zmysły nie tylko Warszawiaków, ale i licznych turystów.