24.05.2021

Puzzle wspierające spostrzegawczość i motorykę małą malucha? PUCIO!

Dobrej zabawy nigdy za wiele! A jeśli idzie za tym jeszcze wspieranie dziecięcej spostrzegawczości i koncentracji, to już w ogóle pełnia szczęścia. Taką zabawą są bez wątpienia puzzle z serii PUCIO. Właśnie ukazało się ich nowe wydanie – przeciwieństwa.

Pucio jest bohaterem dziecięcych książek, który towarzyszy im przez różne etapy rozwoju, a stworzenie zabawek uzupełniających książki było strzałem w dziesiątkę. Dzieci utożsamiają się z nim, jego siostrą Misią i małym braciszkiem Bobo. Cała rodzinka Pucia jest bardzo sympatyczna i na co dzień miewa te same przygody i rozterki, jakie miewamy i my, dlatego jest tak bliska sercu całych rodzin.

Właśnie ukazały się nowe puzzle z serii PUCIO. Tym razem a to przeciwieństwa. To dwuelementowe puzzle dedykowane dzieciom od 2 lat.  Składają się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy odszukać przeciwieństwa. Mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno, brudny i czysty – czyli takie skojarzenia, które powoli zaczynają towarzyszyć dzieciom.

To proste zadanie, ale u Malucha wymaga ono skupienia uwagi na ilustracji, dzięki czemu pobudza do myślenia. Spokojnie, jeśli twoje dziecko nie ma jeszcze takich umiejętności. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności, w zależności od możliwości i potrzeb dziecka. To także super pomysł na wspólne chwile spędzone na zabawie. Pudełko ma wygodny rozmiar, więc bez problemu można je zabrać ze sobą na piknik czy spakować na wyjazd.

Puzzle tworzyła  dobrze znana już naszym czytelnikom autorka serii o Puciu dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. A o ilustracje jak zwykle zadbała Joanna Kłos, która ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu.

Zdjęcia: Dominika Wojtaszek 

Za udział w sesji dziękujemy Marysi i Lucjanowi.