11.06.2020

Tipi dla dzieci – magiczna moc indiańskiego

Tipi, inaczej wigwam to materiałowy namiot na wzór tych indiańskich. Stał się wnętrzarskim hitem dziecięcych pokojów już kilka sezonów temu, ale jego popularność nie słabnie. Czy wciąż warto go kupić i jaki model wybrać?

Tipi w pokoju to marzenie wielu dzieci, bo to wręcz wymarzone miejsce do zabawy – szczególnie teraz, gdy trwa kwarantanna. Tipi pełni rolę magicznej przestrzeni, która pobudza wyobraźnię: może być pracownią rysunku, domem dla lalek, przychodnią zdrowia dla misiów, klubem książki lub idealną kryjówką. Oprócz roli kreatywnej, pełni także funkcję relaksacyjną. Kiedy wypełnisz tipi ulubionymi poduszkami dziecka, kocykami lub śpiworem, możesz być pewna, że popołudniowa drzemka będzie jednym z ulubionych punktów dnia. Tipi ucieszy także każdego dorosłego fana dizajnu, bo w ofercie można znaleźć modele minimalistyczne, ze zdobieniami w stylu boho lub w intensywnych kolorach i wzorach. To niekwestionowana dekoracja każdego dziecięcego pokoju. Jednak nie tylko, tipi sprawdzi się także w ogrodzie lub na tarasie. To świetne miejsce, by w przerwie zabaw w ogrodzie, schronić się przed zbyt mocnymi promieniami słońca lub zjeść podwieczorek z rodzeństwem i ulubionymi pluszakami.

Tipi – jaki model wybrać?

By wybrać tipi idealne, trzeba określić jego przeznaczenie. Jeśli tipi będzie na stałe w we wnętrzu domu, wystarczy, że będzie wykonane z bawełny. Taki model sprawdzi się także na tarasie z zadaszeniem. W przypadku tipi, które będzie również w ogrodzie, warto wybrać przeciwdeszczowe lub bawełniane z pokrowcem w zestawie. To ochroni wnętrze namiotu oraz wszystkie zabawki, książki, matę i poduszki przez zamoknięciem. Tipi można kupić w wersji samego namiotu od ok. 100 zł, z matą od ok. 169 zł, z wieloma poduszkami i ozdobami za ok. 400 zł oraz w luksusowym wydaniu, np. w całości wykonane z makram (ok. 1990 zł). Fani DIY mogą zrobić tipi własnoręcznie z pomocą tutoriali internetowych, które krok po kroku tłumaczą, jak w prosty sposób stworzyć nowe, ulubione miejsce twojego dziecka.