20.03.2019

Wiosna w mieście

W powietrzu czuć już wiosnę, a to dobry czas, żeby obudzić się z zimowego snu i pomyśleć o kulturalnych atrakcjach przygotowanych dla młodszych i starszych dzieci. Tym bardziej, że oferta w mieście jest bogata i naprawdę jest w czym wybierać.

TEATR GULIWER

Proponowane przedstawienia dla najmłodszych w najbliższym czasie to m.in. „Legenda o Syrence”, „Calineczka”, czy „Jak się robi cyrk?”. Przeniosą one dzieci w kolorowy świat baśni i legend, dostarczą dużą dawkę dobrego humoru i będą ciekawą teatralną przygodą.

TEATR SYRENA

Znane historie takie jak „Dzieci z Bullerbyn”, „Kot w butach” czy „Rodzina Addamsów” to propozycje zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Wiosna melodyjnie i tanecznie albo dość upiornie – do wyboru…

TEATR WIELKI – OPERA NARODOWA

Radiowy Kurier Fryderyka” to niezwykłe spotkania w Salach Redutowych Teatru, podczas których dzieci dowiedzą się m.in., jak odróżnić kujawiaka od poloneza, poznają tajniki pracy radiowca i zobaczą, jak wygląda dźwięk w komputerze. Spotkania prowadzą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. 

MUZEUM WARSZAWY

Rodzinne rysowanie, czyli twórcze spotkania dla całych rodzin. Poznanie różnych technik rysunkowych, uważna obserwacja oraz gotowość do podjęcia nowych wyzwań – oto cele tego projektu. Rzeźby, obrazy czy medale z Warszawy służą jako modele podczas tych rysunkowych spotkań. 

ZACHĘTA NARODOWA GALERIA SZTUKI

Zachęta miga rodzinnie!”, czyli oprowadzanie i warsztaty na wystawie Liliany Porter. Widzowie będą mogli zobaczyć zobaczyć malutkie ludzkie figurki, które wykonują wielką pracę, a nawet stworzyć malutkie światy i zabrać je ze sobą do domów. 

TEATR LALKA

We foyer Teatru można obejrzeć międzynarodową wystawę ilustracji pt. „Biegnąc z wilkami”. Jej tematem jest znana wszystkim istota ze świata baśni, legend i ludowych podań, czyli wilkołak. Wystawa składa się z 63 prac artystów z Litwy, Łotwy i Estonii. 

ARTYSTYCZNY DOM ANIMACJI / KINO ADA

Spektakl „Pani Wiosna Radosna” przeznaczony jest dla widzów w wieku przedszkolnym. To historia Świstaka, który jest zapatrzony w Wiosnę i robi dla niej różne miłe wiosenne rzeczy…

KINO MURANÓW

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz „Mirai” to dwie z wiosennych propozycji kinowych dla dzieci powyżej 6. roku życia. Film o przyjaźni i odkrywaniu tajemnicy oraz animowana historia chłopca, który na swój własny sposób radzi sobie z pojawieniem się na świecie swojej młodszej siostry…